Partizan bordo-plavi; Foto: MN Press

Opšta ludnica u Humskoj: Partizanov biser doneo pobedu u 96. minutu, Duljaj egzaltiran od sreće! (VIDEO)

Au, kakva utakmica u Humskoj! Fudbaleri Partizana i Čukaričkog sastali su se na stadionu u Humskoj u derbiju 16. kola Superlige Srbije i priredili novi spektakl. Ovog puta sa srećnim krajem za izabranike Igora Duljaja, koji su golom Mihajla Ilića u šestom minutu nadoknade slavili rezultatom 2:1 (1:0). Time su upisali 13. uzastopni trijumf u Superligi Srbije i pobegli Crvenoj zvezdi na +6 pred reprezentativnu pauzu.

“Brđani” su veliki dužnici crno-belih, posebno nakon prolećnog dela sezone početkom godine. Tada su dva puta u razmaku od četiri dana slavili pobedu rezultatom 1:0 i bacili tim Igora Duljaja na četvrto mesto na tabeli. Time je Partizan ostao bez kvalifikacija za Ligu šampiona, pa i Ligu Evrope. Morao je da se zadovolji Ligom konferencije, do koje na kraju nije ni došao. Zato su u Humskoj želeli osvetu i servirali su je hladnu.

Fudbaleri Partizana su poveli u 21. minutu golom Mateusa Saldanje. Brazilac je krajem prvog poluvremena imao i zicer za 2:0 koji je mogao crno-bele da košta pobede.

Jer, Čukarički je izjednačio u 83. minutu pogotkom Igora Miladinovića. Usledila je neizvesna završnica, a pobedu crno-belima doneo je Mihajlo Ilić u šestom minutu nadoknade vremena. Njegov prvenac urezaće se u sećanja mnogih navijača Partizana.

Crno-beli su prvi na tabeli sa 40 bodova, dok je Crvena zvezda druga sa 34. Čukarički je na devetom mestu na tabeli sa 17 bodova. Fudbaleri Partizana će, posle dvonedeljne pauze, u narednom kolu na svom terenu dočekati TSC, dok će Čukarički gostovati niškom Radničkom.

Partizan – Čukarički 2:1 (1:0)

Strelci: Saldanja 21, Ilić 90+6 – Miladinović 83;
Stadion: Partizana (Beograd);
Sudija: Danilo Nikolić.

Partizan (4-2-3-1): Jovanović – Filipović, Ilić, Marković, Antić – Kanute (od 66. Šćekić), Belić – Severina (od 70. Kalulu), Natho (od 80. Menig), Zahid – Saldanja (od 80. Nikolić).

Čukarički (4-2-3-1): Filipović – Stanković, Kovačević, Vranješ, Tošić – Sisoko, Kovač – Endijae (od 61. Nikčević), Miladinović (od 88. Jovanović), Ivanović (od 90+5. Subotić) – Adetundži (od 87. Cvetković).

II poluvreme

90+6. minut – Goooooooool! Partizan ponovo slavi u infarkt završnici, a ovog puta heroj je mladi Mihajlo Ilić. Njegovim volejem minut iza predviđene nadoknade i prvim golom u profesionalnoj karijeri doneo je ogromnu radost na stadionu. Reklo bi se, najveću treneru Igoru Duljaju, koji je egzaltirano utrčao na teren.

83. minut – Gooooooool! Čukarički stiže do izjednačenja, a strelac je Igor Miladinović. Omaleni vezista je završio akciju kao na malom fudbalu i doneo veliku radost “brđanima”. Ujedno i šokirao tribine u Humskoj.

71. minut – Ksander Severina je napustio teren zbog povrede, a umesto njega je ušao Aldo Kalulu. Severina je imao zavijenu desnu butinu, a u društvu Seada Malićevića je hramljao pored terena i otišao u svlačionicu. Čini se da je bio u suzama zbog jakih bolova.

69. minut – Partizan čuva loptu na protivničkoj polovini. Najbolja moguća taktika odbrane rezultata. Iz toga se traži drugi gol, a bio je blizu toga Svetozar Marković posle kornera sa desne strane. Ipak, polumakazice koje je zahvatio je izblokirao jedan igrač Čukaričkog.

56. minut – Ilić je ispao, a Marković nije bio blizu da pokrije grešku saigrača te je Adetundži izbio sam pred Jovanovića koji je na vreme istrčao i iskoristio jači for napadača gostiju.

I poluvreme

43. minut – Strašan zicer Mateuša Saldanje odlazi u nepovrat! Bibars Natho ga je fenomenalno proigrao, lopta mu je malo pobegla, ali je uspeo da je “bocne” preko Filipovića. I da promaši gol.

38. minut – Partizan je stigao do 630. uzastopnih minuta bez primljenog gola. I uvećavaće svakim narednim ovaj sjajan poduhvat.

24. minut – Umalo da Čukarički izjednači. Đorđe Ivanović je pobegao Mihajlu Iliću, ali iskosa sa leve strane nije mogao mnogo pored dobro postavljenog Aleksandra Jovanovića. Skratio je ugao bivšem igraču Partizana i sprečio ekspresno izjednačenje.

21. minut – Goooooool! Partizan vodi! Kombinovali su po levoj strani Nikola Antić i Gajas Zahid, a onda je Norvežanin iz Pakistana oštro gađao i pogodio Mateuša Saldanju. Brazilac je samo postavio nogu na ivici peterca i doveo “parni valjak” u vođstvo.

14. minut – Prva velika šansa za Partizan! Bibars Natho je bio u solo akciji i šutirao je, ali je Nenad Filipović odbranio. Potom je odbitak dočekao Mihajlo Ilić i pokušao polumakazicama da smesti loptu u praznu mrežu, ali je prebacio loptu za malo preko prečke.