DJORDJE RANKOVIC fudbaler U17 reprezentacije Srbije na prijateljskoj utakmici protiv Slovenije u sportskom centru FSS, Stara Pazova 05.03.2024. godine Foto: Marko MetlasFudbal, Srbija U17, Slovenija U17, Prijateljska utakmica

Orliće minuti delili od finala, upucali sebe u noge: Opet se ponovila stara klasična priča srpskih fudbalera

Kako vam zvuči ovo – fudbalska reprezentacija Srbije je u finalu Evropskog prvenstva! Međutim, neće se desiti. Ni u kadetskoj konkurenciji. Možda će predstojećeg leta na “pravom” EP u Nemačkoj.

U polufinalnom meču, bez suspendovanog selektora Jovana Damnjanovića, “orlići” uzrasta do 17 godina su poraženi od vršnjaka iz Portugalije rezultatom 3:2 (0:2). Gledali smo pravu dramu na stadionu “AEK-a” u Larnaki, ali ovog puta sa nimalo srećnim krajem za Srbiju. Baš, baš nesrećnim.

Srbija je vodila 2:0 pogotkom Mihajla Cvetkovića u 22. i autogolom Eduarda Felisima u 37. minutu. I igrala je fenomenalno u tim momentima. Međutim, to je potrajalo 60, a ne i 90 minuta koliko traje fudbalska utakmica.

Zapravo, ključan trenutak se desio na 2:0, kada je Ranković pogodio prečku umesto praznog gola. I od tog momenta su kola Srbije krenula nizbrdo.

U nastavku je usledio preokret. Prvo je smanjio Gabrijel Silva u 60. minutu, a potom su se nizale šanse za Portugaliju. Gol je visio u vazduhu i onda je izjednačio Rodrigo Mora u 89. minutu.

Tada se sve slomilo, videlo se to po govoru tela igrača, a trijumf Portugalcima doneo je Žoao Trovisko u 90+5. minutu. I kompletirao jedan od najvećih preokreta na evropskim šampionatima.

Portugalija će u finalu igrati sa pobednikom drugog polufinala između Italije i Danske.