FILIP STANKOVIC, UROS DREZGIC, ANDREJ DJURIC, PETAR RATKOV, NIKOLA PETKOVIC, NIKOLA STANKOVIC, LAZAR MICIC, VIKTOR ROGAN, IGOR MILADINOVIC, STEFAN MITROVIC, VLADIMIR LUCIC, mladi fudbaleri Srbije U21, na prijateljskoj utakmici protiv Italije, u TSC areni Backa Topola, 24.03.2023. foto: Nebojsa Parausic Fudbal, U21, Srbija, Italija, Ekipa
Orlići (Foto: MN press)

Orlići pobedili Severnu Irsku, ali bruka iz Notingema ostaje doveka (VIDEO)

Mlada reprezentacija Srbije je, posle katastrofalnog poraza od Engleske, koji će crnim slovima ostati upisan u istoriji domaćeg fudbala, uspela da donese kući tri boda sa Ostrva. Orlići su savladali Severnu Irsku sa 2:1, iako opet nisu pružili dobru partiju.

Selekcija Dušana Đorđevića povela golom Vladimira Lučića u 15. minutu. Bila je to akcija upravo u njegovom stilu, ušao je fudbaler Zvezde u protivnički šesnaesterac, zalomio čuvara i šutirao čim je za to imao priliku, vrlo precizno – 0:1.

Usledio je mirniji deo igre, do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, a onda su Orlići sami sebi napravili problem, kao pre par dana u Notingemu.

Tačnije, učinio je to Marko Lazetić, koji je bez ikakve potrebe odgurnuo protivničkog igrača u svom šesnaestercu pa su Irci dobili jedanaesterac. Siguran sa bele tačke bio je Mekgakin u 51. minutu – 1:1.

Postala je utakmica potom prilično nervozna i rastrzana, a u takvom odnosu snaga ipak se Srbija nešto bolje snašla. U 82. minutu Pantović je uspeo da umakne odbrani domaćina i nogom samo ćušnuo loptu u protivničku mrežu za trijumf Orlića od 2:1.

Naredna dva meča mlada reprezentacija Srbije odigraće kao domaćin, najpre u Bačkoj Topoli protiv Engleske (18. novembra), a potom i tri dana kasnije protiv Luksemburga.

U istoj ovoj grupi Ukrajina je pobedila Englesku sa 3:2.