Srbija Italija

“Orlići” poraženi od Italije: Gde je budućnost srpskog fudbala?

Srpski omladinci nisu pokazali igru kao u sredu kada su u prijateljskoj utakmici u Gornjem Milanovcu savladali Italiju sa 5:4. Sada su se isti rivali sastali u Staroj Pazovi, ali su “azuri” pobedili sa 3:1 (2:0).

Mečevi su odigrani u sklopu priprema za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Severnoj Irskoj. “Orlići” će u kvalifikacijama da igraju u Bugarskoj, a pored domaćina rivali su još Škotska i Andora.

Italijani su mnogo bolje počeli meč i u uvodnim minutima pogodili prečku. Poveli su golom Simonea Pafundija u 35. minutu, a isti igrač je u 41. je povećao na 2:0. On je najmlađi član italijanske reprezentacije, ali je oba puta pokazao da ima snažan šut.

Srbija Italija1

Izabranici Radovana Krivokapića su mnogo bolje igrali u drugom poluvremenu. Jovan Mijatović je u 49. smanjo na 2:1. Aleksandar Stanković je izveo korner sa desne strane, a Mijatović je bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu.

Mogao je Zvezdin fudbaler sredinom poluvremena opet da zatrese mrežu. Izašao je sam isped italijanskog golmana, koji je odlično intervenisao i sačuvao gol. Za taj promašaj Srbija je kažnjena u 75. minutu.

Srbija Italija2

Jedan naš fudbaler je rukom igrao u kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač je bio Adolfo Sise i tako postavio konačnih 3:1.