Juventusu Mijatović
Jovan Mijatović; Foto: MN Press

“Orlići” spakovali pet komada Italijanima: Veliki preokret Srbije na krilima Zvezdinog bisera

Sjajno zvuči da je Srbija savladala Italiju u fudbalu. Ovog puta u mlađim kategorijama, ali piše se pobeda. Omladinska reprezentacija Srbije (igrači do 19 godina) savladala je vršnjake iz Italije rezultatom 5:4 u prijateljskom susretu koji se igrao u Gornjem Milanovcu. U meču sa devet golova, Italija je dva puta vodila, sa 0:1 i 3:4, a na kraju je Srbija slavila fenomenalnom golom Jovana Mijatovića u 90. minutu. Krenimo redom.

Spinače je doveo Italiju u prednost u 34. minutu, a 1:1 na poluvremenu doneo je Marko Mladenović. Mijatović je ušao sa klupe i doneo 2:1, a zatim i asistirao Mladenoviću za 3:1. Tada je usledio veliki pad Srbije.

Italijani su nanizali tri gola od 72. do 80. minuta. Preko Kuetoa iz penala, Bolsana i kapitena Lipanija ekspresno su poveli sa 4:3. Ali, ni tu nije bio kraj, već je Srbija ponovo uzvratila udarac. I to dupli.

Najpre je u 86. minutu Aleksej Vukičević poravnao na 4:4. Da bi onda Jovan Mijatović obeležio ovaj meč spektakularnim pogotkom u 90. minutu. Opis nije potreban, već ćete u priloženom snimku najbolje videti na koji način je Srbija savladala Italiju i slavila pobedu.

Srbija i Italija će se ponovo sastati već kroz tri dana, a ponovo će “orlići” biti domaćini. Ova dva duela sa “azurima” su u sklopu priprema za početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Srbija je u grupi sa Andorom, Bugarskom i Škotskom protiv kojih će igrati 15. 18. i 21. novembra.