Njukasl

Osam igrača, osam golova: Njukasl ispisao istoriju Premijer lige! (VIDEO)

Njukasl je demolirao povratnika u Premijer ligu Šefild i to na domaćem terenu. Brojali su igrači Edija Haua do osam, a da bude zanimljivije svih osam golova postigli su različiti igrači – 8:0.

Nije najsjajnije počela sezona za novo lice u Ligi šampiona, a posle šest kola zabeležili su tri pobede i tri poraza, međutim i pored tri poraza crno-beli imaju fantastičnu gol razliku od 16:7. U mnogome ovakvom učinku doprineo je današnji meč protiv Šefild Junajteda na Bramal lejnu koji je pomalo neočekivano završen rezultatom 8:0 za goste.

U nekim prethodnim sezonama umeo je Šefild da zagorča sudbine mnogim i jačim timovima od Njukasla. Međutim u tekućoj sezoni tim Pola Hekingbotoma je među najslabijima, ako ne i najslabiji tim Premijer lige.

Svakako da je na današnji rezultat uticao i poraz iz prošlog kola kada je Šefild do 93. minuta vodio 1:0 protiv Totenhema u gostima, a potom do kraja sudijske nadoknade izgubio sva tri boda. Savladali su golana Šefilda prvo Rišarlison, a potom i Dejan Kuluševski.

Istorija na Bramal Lejnu

No da se vratimo današnjem meču i senzaciji gde smo videli osam golova i to različitih igrača. Nešto što nije viđeno u dosadašnjoj istoriji Premijer lige. Za Njukasl su redom golove postizali Longstaf u 21. minutu, zatim Den Brn u 31. Potom posle još jedne asistencije Tripijera glavom je pogodio Botman u 35. minutu. Vilson je povisio na 4:0 u 56. da bi u 61. minutu Gordon nagovestio bruku koja sledi na Bramal lejnu. Almiron u 68. Bruno u 73. i Isak 87. minutu postigli su još tri gola kojima su ispisali istoriju Premijer lige.

Bilo je i pobeda sa većom gol razlikom, ali nikad se do danas nije dogodilo da osam različitih igrača postigne golove za jedan tim u istoj utakmici. Svakako prisustvovali smo ispisivanju istorije u režiji Edija Haua i njegovih igrača.