Očajni igrači Šefilda (Foto: Beta (Nick Potts/PA via AP)

Oštrice, gubite se u Čempionšip i povedite Barnli sa sobom

Šefild junajted je doživeo novi težak poraz na svom terenu od čak 5:0 u duelu sa Brajtonom.

Iako je do kraja sezone u Premijer ligi ostalo još 13 kola jasno je da će Oštrice, kao najgori tim (gol-razlika -43) ispasti u Čempionšip, a mogli bi sa sobom komotno da povedu i Barnli koji je juče izgubio istim rezultatom od Arsenala (gol-razlika -30).

Kola su krenula nizbrdo za ekipu Krisa Vajldera još u 13. minutu kada je Mejson Holgejt dobio direktan crveni karton, a gosti sa igračem više do vrha napunili mrežu golmana Foderingema.

Fakundo Bonanote otvorio je seriju u 20. minutu na asistenciju kapitena Danka, a do odlaska na odmor mrežu domaćina zatresao je iskusni Deni Velbek u 24.

Šefildu je poništen pogodak Bena Ozborna u nadoknadi prvog poluvremena, a u drugom su domaćini potpuno potonuli i doživeli novi debakl.

Džek Robinson je u 75. pogodio sopstvenu mrežu za 0:3, da bi zatim i novi šampion Afrike Simon Adingra sa dva pogotka u 78. i 85. dotukao nemoćni tim sa Bramal Lejna.

Posle ovog poraza Šefild junajted je i dalje poslednji sa 13 bodova, koliko ima i pretposlednji Barnli, samo bolju gol-razliku.

Brajton je posle ove pobede sedmi sa 38 bodova, tri manje od pozicije koja vodi u Ligu Evrope.