dvajt gejl

Oteo Liverpulu titulu Premijer lige golom u 88. minutu, a sad će prvi put igrati van Engleske

Verujemo da mnogi od vas, ako ne i svi, znaju ko je Dvajt Gejl. Bivši igrač Kristal Palasa i Njukasla, poznat po ona dva gola Liverpulu u neverovatnom remiju od 3:3 iz 2014. godine, kojima je oteo titulu tadašnjem timu Brendana Rodžersa, našao je novi angažman.

Gejl, koji je poznat i po tome što ima “albino” pigment, iako je tamnoputi fudbaler, karijeru će nastaviti u škotskom Hibernijanu.

Ovaj tim nalazi se na 9. mestu tamošnjeg Premijeršipa, a biće to prvi Gejlov inostrani angažman.

Dvajt Gejl će zauvek biti upamćen po dva gola Liverpulu

Sećaju se neki od naših malkice starijih čitalaca one završnice sezone 2013/14 u engleskoj Premijer ligi. Da, to je ona sezona kada se Stiven Džerard okliznuo protiv Čelsija.

Ali, nije to proklizavanje bilo kraj snovima o tituli, već je taj san završio upravo Dvajt Gejl.

On je dao dva gola Liverpulu, i to pri rezultatu 3:1 (prvi gol dao je Danac Dilejni), a sve pošto su Redsi čak do sredine drugog poluvremena vodili sa 3:0 i imali rezultat koji bi im obezbedio šampionski pehar posle tačno 24 godine.

Na njihovu žalost, a zaslugom Gejla, albino momka rođenog u Londonu, morali su na tako nešto da čekaju još šest godina, odnosno eru Jirgena Klopa.