ADEM LJAJIC, fudbaler Novog Pazara, na prvenstvenoj utakmici protiv Partizana, na stadionu JNA. Beograd, 07.04.2024. foto: Nebojsa Parausic Fudbal, Partizan, Novi Pazar

“Otrežnjeni” Ljajić direktno iz zatvora na utakmicu: Ovo ima samo u Superligi Srbije

Fudbaler Novog Pazara Adem Ljajić uhapšen je jutros na Novom Beogradu, a nekoliko sati posle ovog događaja nekadašnji reprezentativac Srbije našao se u sastavu superligaša Novog Pazara u porazu od Železničara sa 3:1 u Pančevu.

Sve se dogodilo rano ujutru u subotu, kada je vidno pijan, bivši reprezentativac Srbije upao u jedan čuveni hotel blizu beogradske Arene i tražio od radnika da mu sipa piće.

Kada mu je ovaj rekao da šank ne radi, Ljajić je pobesneo i uhvatio ga za kragnu. O incidentu je odmah obaveštena policija, a fudbaler je po dolasku interventne jedinice odbio da joj pruži ličnu kartu na uvid, nakon čega je priveden.

Ipak, Ljajić se našao na klupi gostiju nekoliko sati kasnije. Ako znamo da bi u policiji trebalo da bude do otrežnjenja, možemo da konstatujemo da se Adem otreznio te stekao pravo nastupa na jednoj utakmici prve lige u Srbiju – zanimljivo zar ne?

Železničar blizu baraža

Ipak, njegov tim nije uspeo da savlada Pančevce na gostujućem terenu, te je kolo pre kraja Novi Pazar ostao na prvom mestu plej-aut lige Srbije bez razloga za brigu.

Bez obzira na pobedu Železničar će strahovati od ispadanja do samog kraja, pošto su trenutno na šestom mestu plej-aut tabele i sa tri boda više od Voždovca zauzimaju mesto koje vodi u baraž za opstanak.

Gotovo izvesno je da će se ovaj tim boriti sa ekipom iz druge lige za opstanak u Superligi, takođe ukoliko budu poraženi u poslednjem kolu, a Voždovac pobedi, Pančevci će ispasti direktno u drugu ligu. Pobedom u Nišu protiv Radničkog ekipa Javora je obezbedila baraž.

Železničar će igrati protiv Radničkog iz Niša u poslednjem kolu kod kuće, dok će Voždovac ugostiti Radnik.

Golove na današnjem meču su postigli za Železničar – Stanković u 3. minutu, Romanić u 82. i Kahvić u 93. dok je za goste iz Novog Pazara jedini gol postigao Mihajlo Petković u 45. minutu isti igrač je zbog drugog žutog kartona napustio igru u 72. minutu meča.

Neobična proslava Lukovića, IMT pred opstankom

IMT je slavio protiv Voždovca sa 2:1, te je gotovo sigurno opstao u ligi, u poslednjem kolu ekipi iz Beograda će u Subotici protiv Spartaka trebati pobeda za siguran opstanak.

Golove su za IMT postigli Zulfić u 19. minutu i Luković u 51. a viđena je i jedna od najluđih proslava gola ove sezone u Superligi Srbije.

Miloš Luković je iz jedanaesterca u 51. minutu meča na krovu Tržnog centra “Stadion“ postigao pogodak za vođstvo IMT-a u duelu protiv Voždovca.

A potom je viđena luda proslava tog pogotka, mlađi od braće Luković stavio je neobičnu masku na glavu i pozirao je fotoreporterima.