Fenerbahce's Dusan Tadic, right, plays the ball next to Spartak Trnava's Kristisn Kostrna during the Europa Conference League group H soccer match between Fenerbahce and Spartak Trnava at Sukru Saracoglu stadium in Istanbul, Turkey, Thursday, Dec. 14, 2023. (AP Photo/Francisco Seco)
Dušan Tadić; Foto: Beta/AP Photo/Francisco Seco

Ovakav Tadić je bio potreban Srbiji na EURO: Predstavio se Murinju evrogolom na prvom meču (VIDEO)

Srpski reprezentativac Dušan Tadić zablistao je u prvoj utakmici za Fenerbahče pod vođstvom Žozea Murinja.

On je u pripremnoj utakmici protiv Strazbura (4:0) postigao drugi gol svog tima, udarcem sa distance u 33. minutu.

Tadić je posle driblinga izgradio sebi poziciju van kaznenog prostora, poslao loptu ka golu i ona nije zakačila nikoga do ulaska u mrežu. Saigrači su mu čestitali, a Žoze Murinjo je video da će mnogo dobiti od svoje “desetke” ove sezone.

Dušan Tadić imao je kratak odmor do ove nedelje, kada se priključio Feneru i novom šefu stručnog štaba. On je u junu nastupio na Evropskom prvenstvu, na kojem nije uspevao da ovako pogađa, a posle turnira je postalo izvesno da je završio svoju karijeru u reprezentaciji Srbije. Možda je Srbiji falio baš ovakav Dušan na EURO.

Osim Tadića, koji igra na poziciji desnog krila, golove u prvom delu meča postigli su i ostali igrači iz manevra.

Mrežu Strazbura načeo je Sebastijan Šimanski u sedmom minutu, potom je usledio gol Tadića, u 37. minutu je na 3:0 povisio Rajan Kent, a u strelce se upisao i Edin Džeko u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Dok je sa jedne strane iskusni Srbin Dušan Tadić u startnoj postavi Fenera, na suprotnoj mladi Miloš Luković čeka šansu sa Strazburove klupe za rezerve.