Newcastle United's Anthony Gordon, right, scores a goal during the English Premier League soccer match between Newcastle United and Manchester United at St. James' Park, Newcastle, England, Saturday, Dec. 2, 2023. (Owen Humphreys/PA via AP)
(Foto: Beta/Owen Humphreys/PA via AP)

Ovakvog nisu imali još od Širera: Majstor Gordon srušio užasni Junajted, Njukasl kuca na top 4

Fudbaleri Njukasla savladali su Mančester junajted u poslednjem meču subotnjeg programa sa 1:0, a gol odluke postigao je Entoni Gordon u 55. minutu.

Time su domaćini krunisali terensku dominaciju pošto je raspoloženi golman Đavola Andre Onana dugo uspevao da sačuva svoju mrežu.

Ipak, nije čuvar mreže gostiju ništa mogao početkom drugog dela kada je Gordon iskoristio sjajno dodavanje desnog beka Tripijea sa desne strane i razgalio publiku na Sent Džejms Parku.

Ovim golom kapiten Njukasla je postao prvi Englez koji je postigao četiri uzastopna pogotka na svom terenu još od Alana Širera 1999. godine.

Loši Mančester junajted je pokušao u poslednjih pola sata da stigne makar do boda, ali jedva da je zapretio. Uspeli su da zatresu mrežu domaćina u 87. minutu, ali je Hari Megvajer bio u ofsajdu.

Ova pobeda donela je Njukaslu peto mesto sa 26 bodova, dva manje od četvrtoplasrane Aston Vile. Junajtedu je prekinut niz od tri pobede i nalaze se na sedmom mestu sa 24 boda.

Njukasl u sledećem kolu gostuje Evertonu, dok Mančester junajted igra na Old Trafordu protiv Čelsija.

Nešto ranije Everton je kao gost savladao Notinhgem Forest sa 1:0. Pogodak odluke postigao je Dvajt Meknil u 67. minutu pa su Karamele započele novi beg iz opasne zone.