Chelsea's Conor Gallagher, second from right, celebrates with his teammates after scoring his side's opening goal during the English FA Cup fourth round soccer match between Aston Villa and Chelsea at the Villa Park Stadium in Birmingham, England, Wednesday, Feb. 7, 2024. (AP Photo/Rui Vieira)
Čelsi izbacio Aston Vilu iz FA kupa, Foto: Beta/AP Photo/Rui Vieira

Ovo nije Čelsi koji je primio 8 komada na 2 meča: Plavci razneli Vilu u FA kupu, Enco “skinuo paučinu”, Petrović na visini zadatka

Najbolja utakmica sezone Čelsija za ubedljivu pobedu nad Aston Vilom 3:1 i plasman u osminu finala FA kupa. Prvi meč na “Stamford Bridžu” je završen bez golova, pa je zato morao da se igra revanš i Birmingemu.

Gotovo je neverovatno da je tim koji je u prethodnih 7 dana primio po 4 gola na 2 utakmice, ovako odigrao sledeći meč i bukvalno razbio četvrtoplasirani tim Premijer lige na njegovom terenu.

Kao da je Poketino posle dve katastrofe magičnim štapićem izveo čaroliju. Pogotovo je bilo uživanje gledati “plavce” tokom prvih 45 minuta kada su postigli 2 gola. Pomogli su im i domaći igrači u tome koji su pravili neshvatljive greške na sredini terena.

Upravo iz tako izgubljenih lopti su i padali golovi u prvom poluvremenu. Jednu polukontru je završio sjajnim pogotkom Galager, a drugi kontranapad je sjajnom reakcijom glavom završio Nikola Džekson. Osporavani Senegalac se probudio i došao već do 9 golova u svim takmičenjima.

U drugom poluvremenu smo videli i najlepši potez na utakmici. Najskuplje pojačanje u istoriji Čelsija, Enco Fernandez, je konačno pokazao zašto je plaćen preko 120 miliona evra.

Slobodan udarac je izveo u stilu najvećih majstora i “počistio paučinu” u rašljama gola reprezentativnog saigrača Emilijana Martineza.

Naš Đorđe Petrović je i na ovom meču čuvao mrežu “plavaca” i svoj posao odradio vrlo dobro. Mada se mora priznati da su mu za razliku od prethodnih mečeva danas pomogli i saigrači iz odbrane koji nisu dozvolili šanse kakve su dozvoljavali.

Imao je 4 odbrane, a kod gola koji je primio u nadoknadi nije mogao ništa. Ne bi to mogao nijedan golman na svetu s obzirom koliko je precizan bio šut Dijabija, a lopta se od stative odbila u mrežu.

U osmini finala Čelsi će igrati protiv Lidsa.