Arsenal slavlje; Foto: Beta/AP/Rui Vieira

Ovo nije Premijer liga, već ponižavanje: Arsenal uništio Šefild i “ispraznio” stadion u prvom poluvremenu

Da je razlika u kvalitetu između Šefild junajteda i Arsenala ogromna, znali su i najveći fudbalski laici. Ali, opet je malo ko očekivao da bi rezultat na poluvremenu mogao da bude 5:0, a na kraju ogromnih 6:0 u korist londonskog tima.

Takav ishod jasno je stavio do znanja svima da, sa jedne strane, Arsenal ima šlifa za šampionsku trku, a sa druge, da Šefild junajted nije za Premijer ligu. Najverovatnije će i ispasti iz elitnog ranga engleskog fudbala. Jer, 11 kola pre kraja na poslednjem mestu na tabeli imaju mizernih 13 osvojenih bodova.

Ekipa Mikela Artete, pak, stigla je do 61 osvojenog boda. Sada ima samo jedan manje od Mančester sitija, a dva u odnosu na Liverpul. Budući da se ta dva tima međusobno sastaju narednog vikenda na “Enfildu”, njihovim remijem bi lako moglo da se dogodi da Arsenal preuzme čelo tabele.

Koliko je Arsenal razorio tim Šefilda, ne samo rezultatski, već i igrački, govori činjenica da su navijači domaćeg tima napuštali stadion još u prvom poluvremenu. Tačnije, već u 16. minutu su se viđali redovi na izlazima “Bramal Lejna”. Gosti su već tada vodili sa 3:0.

Arsenal je poveo u petom minutu, da bi u 13. autogol postigao Džejden Bogl. Samo dva minuta kasnije je Gabrijel Martineli pokazao navijačima put ka izlazu. Još 10 je bilo potrebno da se u strelce upiše i Kai Haverc. “Petardu” je u 39. minutu kompletirao Deklan Rajs.

U drugom poluvremenu je tempo igre opao, ali su Londonci stigli do šestog gola u 58. minutu preko Bena Vajta. I samo pukom srećom se više lopti nije našlo u mreži Šefilda.