inter

Ovo uopšte nije bio derbi: Inter “petardom” pregazio Milan, novi kiks Napolija

Derbi dela Madonina koji to ovoga puta ipak nije ni bio. Fudbaleri Intera ubedljivo su savladali gradskog rivala Milan u okviru četvrtog kola Serije A. Konačan rezultat bio je čak 5:1 (2:0).

Dvostruki strelac za vicešampiona Evrope bio je Henrik Mhitarjan u 5. i 69. minutu, a mrežu Rosonera pogađali su i Markus Tiram u 38, Hakan Čalhanoglu u 78. iz penala i Davide Fratezi u 90+3. minutu.

Interu je ovo bio peti uzastopni trijumf protiv Milana, uključujući i polufinale Lige šampiona prošle sezone.

Jedini pogodak za Milan postigao je Rafael Leao u 57. minutu.

Za Rosonere je debitovao i naš Luka Jović, koji je odigrao poslednjih 15 minuta kad je sve već apsolutno bilo rešeno.

Inter je sada prestigao Juventus na tabeli i prvi je sa maksimalnih 12 bodova, dok je Milan trenutno treći sa devet.

Napoli ponovo razočarao

Šampion Napoli ponovo je razočarao. Ekipa trenera Rudija Garsije remizirala je u Đenovi (2:2) i to nakon što je imala dva gola zaostatka. Sjajne domaćine u vođstvo su doveli Bani u 40. i Retegi u 56. minutu.

Gosti su uzvratili u finišu, pa su Raspadori u 76. i Politano u 84. nekako ipak doneli bod svom timu.

Napoli je posle ovog remija četvrti na tabeli sa sedam bodova, dok je Đenova, povratnik u Seriju A, dvanaesta sa četiri boda.