Napoli blindirao Viktora Osimena
Viktor Osimen (Foto: Beta/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)

Ovo već liči na šampionski Napoli: Osimen razbio Kaljari! Torino “ubio” fudbal, ali uzeo bodove (VIDEO)

Važeći šampion Italije Napoli konačno je prekinuo negativni niz u Seriji A. Tim Valtera Macarija slavio je nad Kaljarijem kod kuće 2:1 (0:0) i tako skočio na 4. mesto na tabeli!

Junak trijumfa Napolitanaca bio je Viktor Osimen koji je za šest minuta upisao gol i asistenciju. Posebno će se pričati o tom njegovom dodavanju za Hviču Kvaračkeliju u 75. minutu.

Pimpovao je loptu u kaznenom prostoru, pobegao udesno i centrirao u sredinu, a tamo se našao Gruzin, koji je od stativu ubacio loptu u mrežu za pobedu.

Napoli je prethodno poveo u 69. minutu, kada je stativa pomogla i samom Osimenu, dok je Kaljari izjednačio u 72. preko Leonarda Pavoletija, ali to nije bilo dovoljno momcima sa Sardinije.

Golove pogledajte OVDE.

Torino ubio fudbal, ali uzeo bodove

Fudbaleri Torina uspeli su da slave nad Empolijem uz ogromnu dozu “bunkerisanja” ispred svog gola i totalnog antifudbala.

Izabranici Ivana Jurića slavili su 1:0, a jedini pogodak postigao je Duvan Zapata. Pogledajte ga OVDE.

Torino je na ovaj način došao do visoke devete pozicije, dok je Empoli u zoni ispadanja, doduše s istim brojem bodova kao 17-plasirani Udineze.