River Plate's Pablo Solari, right, scores the opening goal against Boca Juniors during an Argentine soccer league match in Buenos Aires, Argentina, Sunday, Feb. 25, 2024. (AP Photo/Natacha Pisarenko)
Solari pred golom Boke (Foto: Beta/AP Photo/Natacha Pisarenko)

Pakleno drugo poluvreme Superklasika: Boka ukrala bod sa Monumentala (VIDEO)

Čuveni argentinski rivali River Plejt i Boka juniors odigrali su na Monumentalu još jedan veliki derbi, 261. Superklasiko, ovog puta u Liga kupu Argentine, a posle velike borbe u 90 i kusur minuta rezultat je bio nerešen – 1:1 (0:0).

Posle relativno dosadnih prvih 45 minuta, koje su obeležili žuti kartoni i izjednačena igra na obe strane, River je bio prvi koji je “zapalio” stadion.

Tačnije napadač Pablo Solari koji je u 49. minutu sjajno pobegao odbrani Boke i iz dva pokušaja matirao iskusnog Serhija Romera za 1:0. Reklamirali su ofsajd igrači Boke, ali uzalud.

Onda je usledio novi period zatišja tokom kojeg smo videli tek jean pokušaj Boke – udarac Medine sa distance u 65, ali su pet minuta kasnije gosti ipak stigli do izjednačenja.

Levi bek Blanko je sjajno prošao po levoj strani i proigrao Medinu koji je sa oko desetak metara matirao nemoćnog golmana Armanija za ispostaviće se kasnije konačnih 1:1.

I jedni i drugi su nastavili da igraju otvoreno, u finišu smo gledali baš zanimljivu i otvorenu borbu, a šanse su se ređale i pred jednim i pred drugim golom.

Najbolju priliku za River propustio je Kolidio koji je šutirao preko gola u 85. minutu, dok je minut kasnije na drugoj strani Zenon propustio dobru šansu da donese pobedu Boki.

Mogao je rezervista Mastantuono da donese ceo plen Riveru, ali je u nadoknadi šutirao preko gola. Posle svega remi je možda i najpravedniji ishod ovog duela.