MARKO DIMITRIJEVIC, sekretar, i DEJAN JOKSIMOVIC, trener fudbalera Radnickog iz Kragujevca, na prvenstvenoj utakmici protiv Partizana, na stadionu JNA. Beograd, 27.02.2023. foto: Nebojsa Parausic Fudbal, Partizan, Radnicki 1923
Marko Dimitijević je podneo ostavku, Foto: MN Press/Nebojša Paraušić

Pala ostavka zbog “gluposti” na meču Radnički – Crvena zvezda

Marko Dimitrijević, sekretar Radničkog 1923, podneo je ostavku na tu funkciju.

Njegova neopoziva ostatka je “moralni” čin zbog nedopustivog previda koji su Kragujevčani napravili na meču sa Crvenom zvezdom, prenosi “Sport klub”.

Klub iz Kragujevca je doživeo poraz 4:3, ali vrlo je moguće da će se to preinačiti za “zelenim stolom” i registrovati sa 3:0 za šampiona Srbije. Razlog administrativna greška tokom samog meča.

Nedopustivi “propust”

Šta se zapravo dogodilo?! Kragujevčani su na početku drugog poluvremena na teren uveli sa klupe Miloša Vidovića. Međutim, vrlo brzo su reagovali iz Crvene zvezde i delegat je signalizirao glavnom arbitru da prekine meč.

Razlog je taj što Vidović uopšte nije bio u protokolu za ovu utakmicu. Zato je morao da izađe odmah van igre, posle manje od minuta na terenu.

Pravila su u ovom slučaju vrlo jasna i ona nalažu da meč bude registrovan službenim rezultatom. Sada se očekuje da Zajednica superligaša i FSS-a se oglasi o celoj situaciji, jer propozicije predviđaju i oduzimanje bodova, ali takva praksa nije primenjivana ranije.