CRVENI DJAVOLI navijaci fudbalera Radnickog Kragujevac na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Partizana na stadionu Cika Daca, Kragujevac 25.10.2023. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Partizan, Superliga Prvenstvo Srbije, Radnicki Kragujevac

Palo 12 golova na dva meča plej-ofa Superlige: Čika Dača video 7+, TSC posle drame rešio vojvođanski derbi (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog 1923 pobedili su na stadionu Čika Dača ekipu Čukaričkog sa 4:3, u utakmici 31. kola Super lige Srbije.

Posle prve pobede u plej-ofu, a ukupno 17. od početka sezone, Radnički 1923 je četvrti na tabeli sa 53 boda, dok je tim sa Banovog brda šesti sa 48.

Radnički 1923 je poveo u šestom minutu pogotkom Matije Gluščevića, ali je Čukarički preokrenuo rezultat golovima Luke Adžića i Vinisijusa Mela u 13, odnosno 15. minutu.

Domaći tim je izjednačio u 29. minutu preko Dilana Ortisa, a novo vođstvo Čukaričkom doneo je Melo svojim drugim golom na meču, u 41. minutu.

Pobedu kragujevačkom timu u nastavku su doneli Vasilije Đurić u 56. i Pavle Ivelja u 82. minutu.

Radnički 1923 će u narednom kolu gostovati Napretku, dok će Čukarički dočekati Mladost.

TSC – Vojvodina

U drugom meču dana, viđeno je još pet golova. TSC je slavio u derbiju severne srpske pokrajine nad Vojvodinom rezultatom 3:2.

Već u petom minutu meča pisalo je 2:0 na semaforu, pošto su precizni bili Pantović i Ćirković. Međutim, kapiten Voše i verni ratnik ovog kluba Dejan Zukić smanjio je već u 13. minutu, da bi u 61. Ivanović doneo poravnanje gostima iz Novog Sada.

Međutim, Miloš Pantović se opet upisao u strelce u 74. minutu, što je na kraju bio i konačan rezultat.

TSC je prišao Partizanu na sedam bodova, dok je Voša sada peta, tri boda iza Radničkog 1923.