Bad Blue Boys Dinamo Zagreb; Foto: MN Press

Panatinaikos provocirao AEK “Bad Blue Boysima”, pa dobio lekciju (VIDEO)

Fudbaleri AEK-a pobedili su u gostima ekipu Panatinaikosa rezultatom 2:1 u derbi meču 5. kola Superlige Grčke.

Golove za AEK postigli su Stiven Zuber u 36. i Orbelin Pineda u 70. minutu i tako doneli preokret posle vodećeg pogotka za Panatinaikos koji je postigao srpski reprezentativac Filip Đuričić u 10. minutu.

Đuričić je zamenjen u 71. minutu, dok je još jedan srpski fudbaler u dresu Panatinaikosa Filip Mladenović ušao u igru u 79. Mijat Gaćinović je bio u startnoj postavi AEK-a, a zamenjen je u 63. minutu.

Navijači “zelenih” ponovo su provocirali igrače AEK-a transparentom kojim su veličali “Bad Blue Boys-e”. Navijači Dinama iz Zagreba su u zatvoru od avgusta, kada je u sukobima u Atini ubijen jedan navijač AEK-a.

Panatinaikosovi navijači su i tada, ali i sada, istakli transparent sa natpisom:

– Oslobodite momke.

Inače, na ovom susretu domaćinu nije pomoglo ni prisustvo velikog broja košarkaša Panatinaikosa. Na tribinama su bili Matijas Lesor, Huančo Ernangomes, Dinos Mitoglu i legendarnI Dimitris Dijamantidis.

Panatinaikos je treći na tabeli Superlige Grčke sa devet bodova uz meč manje, a u narednom kolu gostovaće Asteras Tripolisu.

AEK je četvrti na tabeli sa osam bodova, a u narednom kolu na svom terenu igraće sa Atromitosom.