Ašraf Hakimi slavi gol PSŽ Marselj

Parižani teškom mukom došli do pobede: Penal u 87. i novi gol Embapea

Fudbaleri Parti Sen Žermena su posle dosta muke ostvarili šestu pobedu ove sezone u Ligi 1. Oni su u 10. kolu kao gosti savladali Brest sa 3:2 (2:1).

Nastavlja šampion Francuske da igra po sistemu toplo-hladno. Sada je ostvario tesnu pobedu iako je početak obećavao drugačiji tok.

Poveli su Parižani sa 2:0, a strelci su bili Varen Zair-Emeri u 16. i Kilijan Embape u 28. minutu. Ipak, domaći se nisu predavali i smanjili u 43. minutu golom Stiva Munijea u 43. minutu, a izjednačio je Žeremi Le Duaron u 52.

Od tada je golman gostiju Đanluiđi Donaruma bio na velikim mukama, ali je uspeo da ne primi još neki gol.

Odluka o pobedniku je pala u samoj završnici. U 86. minutu je Brazije oborio u kaznenom prostoru Kolo Muanija, ali se sudija nije oglasio. Pozvali su ga iz VAR sobe, pa je posle pregleda snimka pokazao na belu tačku.

Potom je nastalo koškanje igrača u kaznenom prostoru, pa je arbitar morao da pokaže nekoliko žutih kartona. Odgovornost je preuzeo Embape, ali je njegov šut odbranio golman Marko Bizot. Lopta se odbila do Embapea koji je pogodio mrežu i postavio konačan rezultat – 3:2.