Partizan dominantan na startu priprema: Mladost nemoćna, Stevanović odbranio penal

Tamo gde je jesenas stao u Superligi Srbije, Partizan je nastavio i u prvim “probama” na pripremama na Kipru.

Crno-beli su u uvodnom duelu druge faze rada ubedljivo savladali Mladost iz Lučana sa 4:0, golovima Sameda Baždara (dva), Gajasa Zahida i debitanta Mihajla Petrovića, kome su to bili prvi minuti u seniorskoj konkurenciji.

Iako je tradicionalno prva utakmica na pripremama mučna i za igranje, ali i za gledanje, usled činjenice da su timovi opterećeni radom, Partizanu je duel sa Mladošću iz Lučana bio “labudova pesma”, bar u prvih 45 minuta.

Tim Igora Duljaja, ukombinovan u formaciju sa jednim klasičnim zadnjim veznim i dve “osmice” (Natho i Zahid), uz tri mlada, izuzetno brza napadača Severinu, Trifunovića i Baždara, spakovao je Lučancima tri gola u prvom delu utakmice, uz to izgledao iznenađujuće dobro za ovu fazu priprema.

Partizan je igrao jednostavno, brzo, sa malo dodira, kontrolišući loptu u svakoj zoni, uz fenomenalnu ofanzivnu tranziciju, na koju Lučanci nisu imali odgovor. Takođe, Duljajevi izabranici su bili izuzetno agresivni u prvoj liniji bloka, ne dozvoljavajući rivalu da organizuje napad iz poslednje linije, niti odigra prenosni pas.

U takvoj konstalaciji snaga, Partizan je iz pune kontrole igre i poseda čekao priliku da se otvori prostor za kontru i koristio je bukvalno svaki pedalj terena, opterećujući Mladost i kroz sredinu, ali i po bokovima.

Epilog svega-tri sjajna gola Duljajevog tima iz izrađenih akcija posle kojih se dva puta u strelce upisaivao Samed Baždar, aisti igrač je i asistirao Gajasu Zahidu prilikom vodećeg gola crno-belih. Valjanapomenuti da je Mladost imala priliku da umanji rezultat, pošto je posle jednog napada dosuđen jedanaesterac za Lučance, no, Nemanja Stevanović je odbranio udarac Pejovića sa bele tačke.

Partizan nastavio tamo gde je stao

U nastavku meča, Duljaj i Sivić su promenili timove, ali je Partizan nastavio tamo gde je stao u prvom delu. Posle samo tri minuta igre, crno-beli su i četvrti gol matirali protivnika i to posle asistencije Alda Kalulua za mladog Petrovića, kome su ovo prve pripreme sa prvim timom i debitantski gol u najjačoj selekciji. Petrović je odigrao sjajan meč za crno-bele, te pokazao zavidan talenat na koji Partizam mora da računa u budućnosti.

Drugo poluvreme nije možda bilo tako atraktivno, tečno, pa ni efikasno, kao prvi deo, razumljivo, jer je sastav crno-belih bio satkan od nekolicine momaka iz škole, uz nekoliko starijih prvotimaca. Ai je bilo jednako intenzivno, sa mnogo trčanja, duela, dobrih akcija sa obe strane, od kojih su neke, da je bilo malo više koncentracije u umoru, mogle biti pretočene u golove.

Ovako, meč je završen rezultatom 4:0 za Partizan i čini se da Igor Duljaj može biti zadovoljan onim što je video, tim pre što pojačanja angažovana u prelaznom roku nisu još ni kročila na teren.