Samed Baždar, Partizan - Spartak; Foto: MN Press

Partizan grčevito odbranio pobedu – Lalatović prošao bez uvreda, ali ponovo i bez gola u Humskoj

Bilo je mnogo utakmica ove sezone u kojima je Partizan igrao dobro, ali ih je gubio, a ove večeri je igrao očajno i na kraju pobedio. U 27. kolu Superlige Srbije, Spartak je gostovao u Humskoj i savladan je rezultatom 1:0 (1:0).

Crno-beli su do trijumfa nad timom Nenada Lalatovića stigli golom novog reprezentativca Srbije Sameda Baždara. Novopazarac je u 21. minutu odlično ispratio jak šut Bibarsa Natha i odbitak posle odbrane Vulića.

Natho je bio raspoložen za igru na ovom meču, ali ga je na kraju završio u bolovima. Na isteku sat vremena igre je morao da napusti teren zbog povrede desnog skočnog zgloba. Uz sada već dužu povredu Mateusa Saldanje, kao i rovitog Gajasa Zahida, to su veliki problemi za ekipu Igora Duljaja.

Inače, Duljajeve molbe su urodile plodom i malobrojni navijači nisu vređali Nenada Lalatovića, njegovog komšiju iz Donjecka, dok su obojica igrali za Šahtjor. Međutim, navijači neće zaboraviti Duljaju novu ziherašku partiju i “katenačo” u drugom poluvremenu.

Partizan se grčevito branio, dozvolio je da Spartak ima 10 izvedenih kornera (naspram svog jednog) i to definitivno nije igra koju želi crno-bela publika.

Pobeda jeste ostvarena, prva posle gotovo mesec dana. Zaostatak za Zvezdom posle njene pobede u Ivanjici je vraćen na četiri boda, ali malo čemu partizanovci mogu da se nadaju sa ovakvim izdanjima. Spartak je ostao na 10. mestu sa 31 osvojenim bodom i još uvek je na pragu plej-ofa.

Partizan – Spartak 1:0 (0:0)

Strelac: Baždar 21;
Stadion: Partizana;
Sudija: Stanko Ostraćanin.

Partizan: Jovanović – Stojković, Kovačević, Marković, Antić – Ovusu, Zahid – Kalulu, Natho, Goh – Baždar.

Spartak: Vulić – Mijailović, Bogićević, D. Kerkez, Ćalasan, M. Kerkez – Đurasović, Lukić, Mijić – Babić, Ubiparip.

II poluvreme

Kraj – Izdržao je Partizan, uz mnogo muka, i upisao prvu pobedu posle bezmalo mesec dana (2. mart protiv Železničara). Ali, crno-bela publika neće biti previše zadovoljna.

88. minut – Kovačević opet spasava Partizan! Kolins Atule je pobegao po levoj strani, ali ga je “uhvatio” Partizanov “bonus” i izblokirao u poslednjem momentu.

79. minut – Spartak preti, Partizan se kocka! Mijić je odigrao pas za Mudrinskog, nije bilo ofsajda, ali je Kovačević dobro reagovao, po ko zna koji put ove večeri.

68. minut – Partizan ne koristi prilike da duplira vođstvo. Sada je Ksander Severina prokockao čistu kontru, u jednom momentu i tri na jedan. Imao je Igor Duljaj šta da mu prigovori zbog toga.

58. minut – Povredio se Bibars Natho. U pitanju je desni skočni zglob. Odšepao je sa terena, ali ne izgleda dobro za nastavak sezone.

I poluvreme

Kraj prvog poluvremena – Partizan na veliki odmor ide sa minimalnom prednošću. Reklo bi se, zasluženom, posle svega što smo videli u prvih 45 minuta utakmice u Humskoj ulici.

31. minut – Nešto mirniji period meča nakon vođstva Partizana. Crno-beli kontrolišu posed i dešavanja na terenu. Spartak, za sada, bez odgovora.

21. minut – Vodi Partizan! Dugo je Partizan pleo mrežu oko gola Spartaka. Na kraju je Bibars Natho šutirao snažno levom nogom sa nekih 20-ak metara, Vulić odbio loptu, a na nju naleteo Samed Baždar i pogodio za 1:0.

15. minut – Kalulu je centrirao, a Natho šutirao iz poluvoleja. Ipak, previše slabo i Vulić je to lako ukrotio.

9. minut – Partizan je tražio penal – Svetozar Marković je šutirao glavom posle kornera, lopta je pogodila u ruku nekog igrača u bloku. Ali, sudija nije želeo ni da gleda VAR snimak, pa čak ni da dodeli korner Partizanu.

1. minut – Utakmica je počela! Molbe Igora Duljaja su, izgleda, urodile plodom, pošto je Nenad Lalatović, za sada, prošao bez uvreda sa polupraznih tribina.