NAPREDAK KRUSEVAC vs PARTIZAN

Partizan izbegao novu tragediju u Kruševcu i najcrnji niz još od SFRJ: Liga šampiona sve dalje od Humske (VIDEO)

Partizan nastavlja da niže katastrofalne rezultate, ali postoji jedna pozitivna stvar u svemu. U 4. kolu plej-ofa Superlige Srbije, crno-beli su prekinuli niz od pet poraza remijem sa Napretkom rezultatom 3:3.

Iako su izabranici Alberta Nađa gubili 3:1 u drugom poluvremenu, a 2:1 na poluvremenu, uspeli su u drugom delu da nekako dođu do ta dva pogotka koja su ih održala na dva boda ispred TSC iz Bačke Topole.

Slotomanija

To znači da crno-beli sebi smeju da priušte još jedan remi, uz dva trijumfa do kraja sezone, kako bi ipak ostali drugi i igrali od drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a ne od te iste faze u Ligi Evrope.

Inače, Partizan je ovim bodom pod Bagdalom uspeo da prekine niz od pet poraza, a da je poražen, bio bi to najgori niz kluba iz Humske od marta 1990. godine, kada nam se država zvala SFRJ.

Izjave Nađa i Stefanovića

– Pre svega, dobro smo počeli utakmicu. Nismo ovoliko šansi imali u poslednjih pet-šest utakmica. Ne znam zašto smo imali pad posle naivno primljenih bodova. Mi sad, posle svega što se izdogađalo, vrednujemo ovaj bod. To nije nešto što smo želeli da ostvarimo kad smo krenuli u Kruševac. Koliko ja vidim sa strane, ekipa je u nokdaunu. Ovo ne traje samo poslednja dva kola, već malo duži period. Navijači žele da daju podršku igračima i klubu. Neka nastave da nas podržavaju, da vole svoj klub. U životu sam shvatio da ne mogu svi da te vole – rekao je Nađ.

Trener Napretka je četiri puta vodio tim protiv Partizana, a nijednom nije izgubio.

– Za mene je Napredak pobedio ovu utakmicu. Mi smo igrali bez devetorice igrača, dobili smo neke nove momke iz naše omladinske škole. Možda je 3:3 i najrealniji ishod, a kažem, i da smo izgubili, za mene bi Napredak bio pobedni – rekao je trener Napretka Ivan Stefanović.

Partizan je u Kruševcu već gubio titule

Setićemo se sezone 2013/14 kada su crno-beli upravo porazom od tada Lalatovićevog Napretka prepustili titulu Crvenoj zvezdi Slaviše Stojanovića.

Tok utakmice

Aleksandar Filipović doveo je crno-bele u vođstvo pogotkom u šestom minutu, a onda je usledio preokret domaćina, uz dva gola Andrije Majdevca, u 19. i 51. i Nebojše Bastajića u 26. minutu.

Treba reći da je kod sva tri Napretkova pogotka veoma loše reagovala odbrana crno-belih, pre svih upravo strelac prvog gola, prinudni štoper Filipović, koji je igrao drugi meč zaredom na toj pozociji pošto nije bilo Svetozara Markovića.

Ipak, do kraja Aleksa Janković u 80. i Nikola Stevanović u 89. minutu autogolom posle udarca Gajasa Zahida, sprečili su šesti uzastopni poraz crno-belih.

Šta dalje?

U narednom kolu Partizan dočekuje Mladost, pa onda gostuje Čukaričkom, da bi onda dočekao Radnički 1923. Napredak, koji je takmičarsku sezonu praktično već završio, ima da odigra još utakmice sa Vojvodinom, Crvenom zvezdom i TSC.

Kad je u pitanju Partizanov glavni takmac za mesto u Ligi šampiona, tim iz Bačke Topole, on će pre tog duela sa Čarapanima odigrati još sa Čukaričkim i Mladosti.