Sambanja

Partizan na “Sambanja” pogon preživeo Ivanjicu: Antić ostavio saigrače na cedilu, ali crno-beli na kraju ipak slave (VIDEO)

Fudbaleri Partizana su jedva, na jedvite jade, uspeli pobedom da započnu prolećni deo sezone u Superligi. U Ivanjici je pao Javor, a rezultat je bio 1:0.

Jedini pogodak postigao je ko drugi nego Mateuš Saldanja, koga sve više i više ljudi počinje da zove “Sambanja”, zbog brazilskog plesa koji igra po terenima širom srpskog prvenstva. Taj gol pao je u 62. minutu.

Međutim, nisu se crno-beli tako lako provukli pored Javora, pošto je u poslednjih deset minuta ekipa Igora Duljaja igrala s igračem manje, zbog dva nesmotrena žuta kartona koja je dobio Nemanja Antić.

Ipak, izabranici Radovana Ćurčića nisu iskoristili tu terensku nadmoć, pa bodovi idu u Beograd.

Prvo poluvreme ovog susreta proteklo je veoma mirno bez izglednih šansi ni na jednoj strani, samo su domaćini zapravo uspeli da upute jedan šut ka golu Aleksandra Jovanovića.

Crno-beli sada imaju 50 bodova, Javor ostaje na 21. Ekipa Igora Duljaja u narednom kolu dočekuje IMT, dok Ivanjičani gostuju niškom Raničkom.