Nemanja Nikolić i Aldo Kalulu
Partizan - Radnički (Foto: MN Press)

Partizan nastavio tradiciju, lako slavio u Kragujevcu: Kalulu, Nikolić i Saldanja “ohladili” Crvene đavole (VIDEO)

Fudbaleri Partizana upisali su i desetu uzastopnu pobedu u Superligi Srbije. Ovog popodneva pao je Radnički 1923 u Kragujevcu, a rezultat je bio 3:0.

Crno-beli tradicionalno uzimaju tri boda s ovog gostovanja, poslednji put kad im to nije pošlo za rukom bila je 2001. godina.

Da tako bude i ovog puta, pobrinuli su se pre svih Aldo Kalulu u 34. minutu, kao i Nemanja Nikolić u 63.

Treći pogodak postigao je Mateus Saldanja u 81. minutu svojim osmim pogotkom u sezoni, po čemu je ubedljivo najbolji u Superligi, da bi konačan rezultat drugim golom na meču postavio Nikolić.

Radnički je meč završio sa desetoricom, jer je bivši fudbaler crno-belih Milan Mitrović dobio dva žuta kartona, drugi u 69. minutu.

Crno-beli su zbog ovog novog trijumfa učvrstili svoju poziciju na vrhu tabele, sada imaju meč više i sedam bodova više u odnosu na Crvenu zvezdu, deset više u odnosu na trećeplasirani TSC.

U narednom kolu, Partizan igra sa Voždovcem za četiri dana, dok će Radnički ugostiti Mladost iz Lučana.

Radnički – Partizan 0:4 (0:1)

Radnički 1923: Leković – Adžić, Bevis, Mitrović, Gluščević, Ouiđi, Ristić, Simović, Izučukvu, Čolović, Činedu

Partizan: Jovanović – Antić, Ilić, Marković, Stojković, Šćekić, Kalulu, Natho, Zahid, Menig, Saldanja

I poluvreme

Navijači oba tima su tu.

Grobari u Kragujevcu
Navijači Radničkog na Čika Dači

Crno-beli su bez Kristijana Belića ušli u ovaj meč, nema ga ni u protokolu jer se razboleo, a sa Menigom na terenu od prvog minuta. Iako je bilo govora o tome da bi Menig mogao da otpadne zbog “svađe” sa Duljajem.

Stadion Čika Dača, Radnički - Partizan

Prvu zanimljivu situaciju ispred gola rivala imao je Mateus Saldanja, ali u petom minutu nije uspeo da potvrdi epitet najefikasnijeg igrača Partizana.

Usledio je nešto mirniji period utakmice, što nam je dalo priliku da primetimo da se na tribini sa Partizanovim navijačima povećava broj istih.

Mladi Mihailo Ilić je ostao na travi u 20. minutu posle jednog duela sa Činedom, pa je tada prvi put ušla i lekarska ekipa na teren. Ilić je mogao da nastavi meč.

Dok se na terenu ništa nije događalo, mogli smo i da poslušamo navijače oba tima tačno na polovini prvog dela igre.

Prvu ozbiljniju šansu Radnički je imao preko Gluščevića, koji je šutirao u 25. minutu sa nekih 20-ak metara, ali nije uspeo da savlada Jovanovića. Opet je Gluščević pretio nekoliko minuta kasnije, ali od toga takođe nije bilo ništa.

U 31. minutu Saldanja je dobio prvi žuti karton na ovom meču.

A onda, u 34. minutu, odličnu akciju je izveo Partizan. Prva prava akcija, nakon oduzete lopte je kažnjen Radnički. Aldo Kalulu je postigao pogodak, a Mateus Saldanja je bio strelac. Sjajna lopta kroz odbranu, sjajna realizacija Francuza.

Odličnu priliku na isteku 43. minuta imao je Činedu, koji je šutirao glavom preko gola. Mogao je da izjednači rezultat.

Konačan rezultat prvog dela utakmice bio je 1:0, stanje terena u Kragujevcu nije baš najbolje, tako da je ono glavni razlog ovako neefikasnog meča. Bar za sada.

II poluvreme

Nije bilo promena u Partizanu posle prvih 45 minuta, u Radničkom su ušli Vidović i Vidosavljević. U 50. minutu je Milan Mitrović, nekadašnji fudbaler Partizana, dobio žuti karton.

U 52. minutu Aldo Kalulu je zbog povrede morao da napusti teren, pošto nije mogao da nastavi. Zamenio ga je Ksander Severina.

U 55. minutu, žuti karton, treći na utakmici, dobio je i Aleksandar Šćekić.

Najbolju šansu u dotadašnjem toku meča Radnički je imao u 58. minutu. Činedu je šutirao glavom, a samo je sreća spasila Jovanovića i crno-bele.

Iako su crno-beli u 62. minutu imali prednost, Duljaj je izveo Bibarsa Natha, a uveo Nemanju Nikolića. U međuvremenu je i žuti karton u ekipi Radničkog dobio Vidović.

A onda, samo minut kasnije, prvi Nikolićev kontakt sa loptom i GOL! Mnogo važan igrač za crno-bele. Ovo mu je drugi gol u sezoni, a ima i četiri asistencije, po čemu je ubedljivo najbolji špic u prvenstvu.

U 68. minutu, Vidosavljević je postao treći igrač Radničkog koji je dobio žuti karton.

A onda, u 69. minutu, bivši Partizanov igrač Mitrović dobija i drugi žuti karton, zbog čega je njegov tim ostao sa desetoricom na terenu. Zasluženo mu je pokazan put do svlačionice. Ubrzo je i Saldanja postigao gol, ali je on poništen.

Posle toga se smirio meč, crno-beli su stali na loptu, nije bilo potrebe da se išta rizikuje.

U strelce se u 81. minutu upisao i Mateus Saldanja, posle jednog lepog prodora Severine. Tu je bilo jasno da se ovaj meč odavno izmigoljio kroz prste domaćih igrača.

Igrao se 86. minut, kada je Nemanja Nikolić postigao svoj drugi pogodak na meču.