Partizan više ustaje iz mrtvih nego bilo ko! Uzeli 10 od 16 bodova posle zaostatka

Partizan neuništivi – od 0:2 do 3:2 uz dva penala! (VIDEO)

U utakmici u kojoj su mogli pobedom da prestignu Crvenu zvezdu, fudbaleri Partizana uspeli su da naprave još jedan preokret za fudbalske spise. Na stadionu u Humskoj je Radnik iz Surdulice vodio 0:2, ali su crno-beli u 98. minutu uspeli da preokrenu i na kraju slave rezultatom 3:2 (0:2).

“Parni valjak” je gubio sa 0:2 od 27. minuta, potom mu je poništen gol u prvom poluvremenu, da bi u drugom stigao do velikog preokreta. Dva penala nad Mateušom Saldanjom su pogurala Partizan do trijumfa, a drugi je realizovan u 98. minutu.

Na kraju je Partizan prestigao Crvenu zvezdu na tabeli, što je slika koja dugo nije viđena u srpskom fudbalu. Sada ima 16 bodova, naspram najvećeg rivala koji ima jedan manje, ali i utakmicu više. TSC takođe ima meč viška, ali i 19 osvojenih bodova.

Počelo je šokantno po domaće, koji su doživeli “hladan tuš” kada je Gašić sa desne strane postigao evrogol.

Partizan je novi udarac doživeo u 27. minutu. Posle kornera za Partizan pukla je kontra tri na jedan koju je vukao Borko Duronjić, a on je i rešio golom posle odbitka za 2:0.

Šokantnih 0:2 u prvih pola sata, a onda…

Tek tada se probudio tim Igora Duljaja, a najveća bura viđena je u 38. minutu, kada je poništen gol Mateušu Saldanji. Partizan je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa, a veliku šansu u 54. minutu propustio je Nemanja Nikolić.

Ipak, u 61. minutu je lepo proigrao Gajasa Zahida i on je smanjio rezultat na 2:1. Bio je to njegov prvi gol u dresu Partizana od kako je stigao u Humsku.

Pojačao je Partizan pritisak od tog momenta, ali nije uspevao da dođe do izjednačenja sve do 81. minuta.

U 79. je Saldanja oboren u kaznenom prostoru, a Dejan Trifković nije imao puno prostora za razmišljanje. Čist jedanaesterac nad Brazilcem koji je i postavio loptu na 11 metara i pogodio za 2:2.

U velikoj inicijativi u završnici Ilić je imao veliku šansu, pa je Belić tukao sa distance, a onda je i dosuđen penal nad Saldanjom, još jednom. VAR je duže od pet minuta gledao potencijalni ofsajd. Ipak je potvrđen kazneni udarac. Izveo ga je Bibars Natho i pogodio za ogroman trijumf Partizana.