Partizan osvojio Ub da zaboravi Lublin i Dinamo: Ovaj rezultat je potreban i u sredu

Decenijama je Jedinstvo Ub čekalo da u malenom gradu dočeka elitni fudbal, sudbina je htela da prvo domaćinstvo ostvare protiv za njih jakog Partizana.

Na kraju, zahvaljujući mladom Nemanji Trifunoviću koji je zabeležio gol i asitenciju u prvih 45 minuta i dvostrukom strelcu Đorđu Jovanoviću, crno – beli su slavili 4:0 (2:0) i na kratko zalečili rane iz Poljske.

Strelci: Natho 2. minut, Trifunović 27, Đorđe Jovanović 52. i 65.

Zapravo, pružili su rezultat koji bi trebalo ostvariti i kroz nekoliko dana u revanšu kvalifikacionog dvomeča sa Ukrajincima.

Izmenjen sastav i dobra realizacija

Aleksandar Stanojević za razliku od premijere u domaćem šampionatu nije imao problem sa realizacijom svog tima, šta više, prednost nad novajlijom u ligi trebalo je da bude i ubedljivija posle prvog poluvremena, najviše zbog nekoliko promašaja povratnika u klub, Đorđa Jovanovića.

Ni minut igre nije prošlo, penal za Partizan odredio je sudbinu ovog meča na ispunjenom stadiončiću u Ubu. Trifunović oboren, a Natho je bio siguran sa penala protiv šesnaestogodišnjeg golmana Jedinstva Vukašina Jovanovića, inače omladinca Partizana na pozajmici u Ubu.

Aleksandar Stanojević je odlučio da prilično promeša karte posle debakla u Poljskoj protiv Dinama iz Kijeva, što se ispostavilo kao dobra odluka. U rezultatskom smislu svakako.

Uspeo je i Đorđe Jovanović posle četiri propuštene šanse u prvom poluvremenu, da postigne gol na početku drugog dela za 0:3, ubrzo još jedan, pa je sve posle toga bilo puko odrađivanje posla vicešampiona Srbije.

Međutim, i pored ovakve ubedljive pobede, gorak ukus iz Lublina od pre pet dana je isti, biće zanimljivo videti da li će ova “bust pobeda” uspeti da pokrene crno – bele u revanšu protiv Dinama iz Kijeva, protiv kojeg će juriti praktično nedostižnih 6:2.

Ovaj rezultat za nekoliko dana u Humskoj, doneo bi im najmanje produžetke.

Partizan će u sledećem kolu prvenstva igrati kod kuće protiv Železničara iz Pančeva, dok će Jedinstvo gostovati lučanskoj Mladosti.