Konja lažu smenjujemo Stanojevića

Partizan porazom krenuo u novu sezonu: Jovanović povratničkim golom sprečio debakl (VIDEO)

Fudbaleri Partizana poraženi su u prvom pripremnom meču od ekipe NK Brava sa 2:1, četvrtoplasirani tim prethodne sezone Prve lige Slovenije tokom celog meča imao je prednost.

Povratnički meč Aleksandra Stanojevića na klupu crno-belih nije protekao po planu srpskog trenera, a da će biti teško znalo se već od prvog minuta kada je autogol postigao De Medina.

Bravo je duplirao prednost 27. minuta kasnije kada je Tucić bio precizan. Jedini gol na meču u mreži Slovenaca viđen je na samom kraju prvog dela igre kada je Đorđe Jovanović postigao povratnički gol.

Drugo poluvreme proteklo je u konstantnim napadima Partizana, ali nažalost po navijače crno-belih tim nije uspeo da materijalizuje brojne šanse, te je ovog popodneva doiveo prviporaz.

Partizan nije delovao uigrano, međutim ovaj poraz došao je samo nekoliko dana pošto je Partizan došaop na pripreme u Sloveniju.

Prvo pojačanje za narednu sezonu

Povremeni srpski reprezentativac Đorđe Jovanović ovog leta je postao prvo pojačanje FK Partizana za narednu sezonu. Dvadesetpetogodišnji napadač stigao je na pozajmicu iz Bazela i zadužio dres sa brojem devet.

Jovanović je prošao sve selekcije Partizanove omladinske škole, nakon što je, kao dete, otkriven na turniru u Guči.

Za prvi tim je zaigrao 2016. godine kod trenera Ivana Tomića, da bi sa Partizanom osvojio titulu prvaka Srbije u sezoni 2016/17. i pehar Kupa Srbije u sezonama 2016/17. i 2017/18. Potom je igrao u Belgiji, Španiji, Izraelu i Švajcarskoj.