Gajas Zahid slavi gol za pobedu Partizana nad Železničarom
Gajas Zahid slavi gol za pobedu Partizana, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Partizan “porodio” trijumf u Pančevu: Rezervista Zahid za nastavak pobedničke serije pred Večiti derbi

Uspeo je Partizan da dođe do pobede kojom mirno i u dobrom raspoloženju može da se sprema za 171. Večiti derbi. U spektakularnoj atmosferi na stadionu “Mladost” Zahid je doneo pobedu nad Železničarom 2:1.

Daleko od toga da su crno-beli blistali, ma uopšte dominirali protiv debitanta u Superligi Srbije. Tri boda su izvučeni “na mišiće”, ali baš.

Jesu imali više izglednijih šansi od domaćina, ali nije to bila neka igra kojom može da Igor Duljaj bude zadovoljan.

fudbaler Partizana na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Zeleznicara Pancevo na stadionu Mladosti, Pancevo 22.09.2023. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Partizan, Superliga Prvenstvo Srbije, Zeleznicar Pancevo

Saldanja umalo tragičar

Fudbaleri u belim dresovima ne samo da su prilično dobro uspevali da zatvore i osujete akcije i napade gostiju iz Beograda, već su i prilično dobro parirali na svakom delu terena.

U samom finišu, posle gola Zahida, su i krenuli na sve ili ništa, te naterali crno-beleda se povuku i da se brane.

Da nije pao gol za pobedu u 82. minutu, Mateuš Saldanja sigurno ne bi mirno spavao, iako je upravo on postigao vodeći gol u 27. minutu.

Mateuš Saldanja slavi gol za Partizan protiv Železničara u Pančevu

Ipak, samo četiri minuta kasnije je upravo on napravio jedanaesterac povlačeći za dres u skoku Vojislava Stankovića. Kapiten Železničara, Đorđević je bio precizan za 1:1.

Rezervisti rešili meč

Do kraja prvog poluvremena i u većem delu drugog nije bilo nekih uzbuđenja. Ubeležili smo samo neke polušanse Saldanje, Kalulua i Zahida.

Sve do tog odlučujućeg 82. minuta kada je Nemanja Nikolić završio pola gola sjajno spustivši loptu glavom Zahidu koji u padu šutira u nebranjeni deo gola Aleksandra Stankovića.

Šesta uzastopna pobeda Partizana u Superligi kojom su uz utakmicu više se izjednačili na prvom mestu sa TSC-om.

Narednu utakmicu crno-beli igraju na svom stadionu, a u goste im dolazi Crvena zvezda u sredu od 19h.

Železničar – Partizan 1:2
(Đorđević 32(p) – Saldanja 27, Zahid 82)

Železničar: Stanković – Grgić, Hajdin, Krajišnik, Lakićević – Purtić, Romanić, Stanković, Đorđević.

Partizan: Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Antić – Belić, Kanute – Kalulu, Menig, Natho – Saldanja.

Uživo:

82. minut – GOOOL! Maltene ni iz čega Partizan stiže do novog vođstva. Nikolić je sjajno spustio glavom loptu Zahidu koji je sjajno uleteo i u padu šutnuo u nebranjeni deo gola Stankovića.

77. minut – Partizan je daleko od postizanja gola. Ni izmene Igora Duljaja nisu unele promene u igri crno-belih.

68. minut – Nova opasna situacija u šesnaestercu Železničara. Zahid je izblokiran u poslednjem momentu.

64. minut – Najbolja šansa za Partizan u drugom poluvremenu, ali je Vojislav Stanković uspeo da stigne da ukliza Saldanji i izbije mu loptu pre nego što ju je šutnuo ka golu Aleksandra Stankovića.

Fudbal, Partizan, Superliga Prvenstvo Srbije, Zeleznicar Pancevo

59. minut – Pokušao je iskosa Grgić, ali golman Partizana Jovanović je lako uhvatio “živu loptu”.

54. minut – Sudija je nakratko prekinuo utakmicu kako bi se razišao dim koji je nastao zbog bakljade Grobara na početku drugog poluvremena.

45. minut – Kraj prvog poluvremena.

42. minut – Konsultovao je VAR sobu arbitar posle duela Saldanje u šesnaestercu Železničara sa protivničkim igrače. Pojedini igrači Partizana su tražili penal, ali na kraju je potvrđeno da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

32. minut – GOOOL! Kapiten Đorđević šalje loptu u suprotnu stranu u odnosu na koju se bacio golman Jovanović i donosi izjednačenje.

30. minutPenal! Sudija Ostraćanin bez mnogo dileme pokazuje na belu tačku posle pada Stankovića u šesnaestercu Partizana. Čini se da je strelac gola, Saldanja, levom rukom vukao u skoku štopera Železničara i skrivio najstrožu kaznu.

27. minut – GOOOL! Najbolji strelac Partizana, Saldanja, trese mrežu glavom posle kornera Bibarsa Natha.

15. minut – Videli smo, najpre, kolosalnu šansu za Partizan, ali je negde oko “penaltika” izblokiran Aldo Kalulu, a u nastavku akcije i Kristijan Belić. Već u sledećem napadu je Dušan Pantelić imao zicer na drugoj strani, ali je loše zahvatio loptu posle centaršuta sa leve strane i propala je prilika da se kazni beogradski tim.

12. minut – Početak utakmice bio je dosta rastrzan na obe strane, ali smo najbolju priliku videli pred golom favorita iz Beograda. Aleksandru Đorđeviću je lopta pala na “punu”, ali ju je sa nekih 20ak metara poslao preko gola Partizana.