fudbaler Crvene zvezde na utakmici Omladinske lige Srbije protiv Partizana na stadionu Partizana, Beograd, 20.10.2023. godine Foto: MN PRESS Fudbal, Crvena zvezda, Omladinska liga Srbije, Partizan

Partizan pred eliminacijom iz Lige šampiona: Crno-bela deca podbacila u Moldaviji

Partizan je u omladinskoj Ligi šampiona najavljivao velike domete, ali je pred eliminacijom, pošto je “parni valjak” ostao ukopan u Moldaviji. Crno-beli su poraženi od Šerifa u Tiraspolju rezultatom 2:0 (2:0) u prvoj utakmici poslednjeg kola kvalifikacija za elitno takmičenje mladih.

Šerif je već posle 16. minuta vodio sa 2:0 i, već tada, postavio konačan rezultat. Prvi gol je u 9. minutu postigao Botan, a sedam minuta kasnije je Dijinari iz drugog šuta na gol duplirao prednost.

U nastavku meča je Partizan dominirao kroz posed, tražio rupu u odbrani rivala, ali je nije našao. Na kraju je posed lopte bio skoro 80 odsto na strani crno-belih, imali su i duplo više šuteva na gol, ali su Moldavci sačuvali dva gola prednost pred revanš u Beogradu.

Na svu muku, u poslednjim minutima je jedan od najboljih igrača Partizana Janko Jevremović dobio crveni karton. Zbog toga on neće moći da igra u drugom meču.

Revanš će biti na programu 28. novembra u Humskoj. Partizan je pred eliminacijom, ali još ima 90 ili više minuta da se igra. Bolji iz dvomeča će sebi osigurati mesto u šesnaestini finala Lige šampiona.

Šerif – Partizan 2:0 (2:0)
(Botan 9, Dijinari 16)

Šerif (4-3-3): Dumenko – Gresluk, Gutu, Đinari, Jatko – Kostin, Sandeči, Kovalči – Pleskan, Botan, Guspit.

Partizan (4-2-3-1): Radulaški – Roganović, Stjepanović, Petrović, Ćelić – Janković, Dragojević – Jevremović, Alilović, Mirčetić – Ugrešić.