Partizan Mladost
Partizan i Mladost meč Superlige: Foto: MN Press

Partizan prekinuo crni niz: Trka za Ligu šampiona sve žešća, ovo je raspored do kraja sezone

Fudbaleri Partizana slavili su u petom kolu plej-ofa Superlige Srbije protiv Mladosti iz Lučana sa 3:0.

Fudbaleri Alberta Nađa su na domaćem terenu prekinuli niz od šest utakmica bez pobede, te povratili ranije danas izgubljeno drugo mesto na tabeli, i sa 74 boda pretekli TSC koji ima dva manje.

Prvi gol viđen je u 41. minutu kada je Bibras Natho ostao pribran, te matirao golmana lučanske ekipe. Dugo se proveravala ova situacija u VAR sobi pošto je prvo dosuđen ofsajd, međutim opravdano je prvobitna odluka preinačena.

Drugi gol viđen je u 85, minutu kada je Mateuš Saldanja sa 17 metara poslao neodbranjiv udarac ka golu Mladosti. Fantastičan je bio na golu crno-belih Aleksandar Jovanović koji se sa nekoliko odbrana istakao u drugom delu igre.

Poslednji gol delo je Semeda Baždara na samom kraju utakmice, kada je oduzeo loptu rezervnom golmanu Mladosti Saši Stamenkoviću i postavio konačnih 3:0.

Ovaj meč obeležio je i jeziv detalj iz prvog poluvremena kada su se sudarili golman i defanzivac gostiju.

Borba za drugo mesto

TSC je pobedom od 2:0 nad Čukaričkim pretekao Partizan u borbi za Evropu, ali ubrzo cu crno-beli povratili vicešampionsku poziciju.

Tim iz Bačke Topole ima dva poena manje od Partizana, a i jednoj i drugoj ekipi ostale su dve utakmice do kraja šampionata.