IMT - Partizan
IMT - Partizan; Foto: MN Press

Partizan prosuo bodove u Zaječaru: Severini poništen gol u 87. minutu

Fudbaleri beogradskog Partizana odigrali su nerešeno 0:0 sa IMT-om u četvrtom kolu Superlige Srbije. Izabranici Aleksandra Stanojevića nisu uspeli da opravdaju ulogu velikog favorita, te su sa ove utakmice izašli sa jednim bodom.

U 87. minutu gol za Partizan postigao je Ksander Severina, ali posle pregledanja snimka iz VAR sobe gol je poništen, te je rezultat u Zaječaru vraćen na 0:0.

Tako je Partizan vezao drugu utakmicu zaredom bez pobede pošto su pre nekoliko dana poraženi sa 1:0 na svom stadionu protiv Lugana u okviru kvalifikacija za Ligu Evrope. Ipak, minimalna pobeda gostiju ostavlja nadu da crno-beli mogu do pobede u Švajcarskoj, a njihov rival večers je poražen kod kuće sa 3:2.

Uspavanka u prvih 45. minuta i neverovatni Jovanović

Do samog kraja prvog poluvremena nismo videli ozbiljnije šanse niti pred jednim golom i onda u 32. minutu velika šansa za IMT, Lutovac je izašao 1 na 1 sa Jovanovićem, ali je golman Partizana još jednom dokazao da se radi o najboljem igraču ovog kluba.

Ozbiljnije je Partizan krenuo u nastavak, imao nekoliko napada koji su bili konkretniji u prvih deset minuta drugog poluvremena. Novu priliku je imao IMT preko Lutovca koji je ponovo pretio, ali je ovoga puta Marković uspeo da ga zaustavi.

Ponovo je pretila domaća ekipa, velika šansa za IMT, a Jovanović je ponovo odbranio zicer, ovoga puta kapitenu Krstiću koji je sa samo 10-ak metara gađao gol crno-belih.

Stanojević je bio sve više besan na klupi crno-belih! Jedna od spornih situacija desila se pri kraju meča kada je Lazarević prvi došao do lopte u kaznenom prostoru, te pao posle kontakta, ali je sudija odmahnuo rukom.

Aleksandar Jovanović golman Partizana, na prvenstvenoj utakmici protiv Crvene zvezde, na stadionu JNA. Beograd, 20.12.2023. foto: Marko Metlas Fudbal, 171. derbi, Partizan, Crvena zvezda,

Pritisak crno-belih i poništen gol

I onda pritisak crno-belih, u 86. minutu Jurčević je šutirao, ali je Konstantinov uspeo sa gol linije da izbaci “bombu”.

Neverovatna radost crno-belih desila se u 87. minutu kada se Ksander Severina oslobodio čuvara, namestio se na šut levom nogom, a lopta je pogodila jednog igrača IMT-a i završila u mreži!

Gledao se VAR, usledila je duga pauza, pa i crveni kartoni klupi Partizana. Bilo je pitanje da li je Sveta Marković igrao rukom, i onda je dosuđeno da gol ne važi! Nadoknada je bila duga, čak osam minuta, ali na kraju je Partizan ipak ostao bez pobede.