TSC; Foto: MN Press

Partizan se osramotio u Humskoj – TSC ga pregazio 4:0!

Partizan je bio u ogromnom nizu pobeda, ali je sada obrukan “za sve pare”! Fudbaleri TSC-a pobedili su u Beogradu ekipu Igora Duljaja sa ubedljivih 4:0, u derbiju 16. kola Superlige Srbije, i tako naneli crno-belima prvi poraz u sezoni.

Tim iz Bačke Topole je, takođe, stigao do svoje prve pobede na stadionu u Humskoj, a prekinuo je i pobednički niz Partizana od 13 utakmica. TSC je upisao osmu pobedu od početka šampionata i treći je na tabeli sa 29 bodova, dok je Partizan i dalje prvi sa 40 bodova, ali sada ima samo tri boda više od Crvene zvezde.

TSC je mnogo bolje ušao u meč i poveo je već u trećem minutu i to golom Aleksandra Ćirkovića direktno iz kornera. Samo osam minuta kasnije na semaforu je pisalo 0:2, a strelac je bio Nemanja Stojić koji je bio najbolji u skoku posle kornera i poslao loptu iza leđa Aleksandra Jovanovića.

Partizan je prvu šansu na utakmici imao u 26. minutu posle greške golmana gostiju, ali je udarac Natha glavom zaustavio Stojić i sprečio Partizan da smanji zaostatak. Umesto toga, usledio je još jedan korner za TSC sa iste strane i još jedan gol. Ovog puta je strelac je bio Milan Radin u 33. minutu.

Tu nije bio kraj pošto se goleada TSC-a nastavila i u drugom poluvremenu. U 50. minutu je mrežu crno-belih pogodio i Uroš Milovanović. Jovanović je prvo, posle kontranapada, zaustavio udarac Ifeta Đakovca, ali je Milovanović bio na pravom mestu i odbitak sproveo u mrežu. TSC je u finišu meča još jednom zatresao mrežu domaćeg tima, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Partizan – TSC 0:4 (0:3)

Strelci: Ćirković 3, Stojić 11, Radin 33, Milovanović 50;
Stadion: Partizana u Humskoj (Beograd);
Sudija: Pavle Ilić.

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Filipović (od 46. Stojković), Ilić, Marković, Antić – Kanute (od 46. Menig), Belić – Kalulu (od 76. Baždar), Natho, Zahid – Nikolić.

TSC (3-5-2): Ilić – Krstić, Stojić, Ćalušić – Cvetković, Radin, Milosavljević (od 76. Pantović), Đakovac, Petrović – Ćirković (od 86. Sos), Milovanović.

II poluvreme

Kraj utakmice – neviđena bruka Partizana i epska pobeda TSC-a!

88. minut – Dva poništena gola TSC-u. Oba puta Miloš Pantović je bio strelac, ali je VAR sprečio “petardu” u Humskoj.

65. minut – Partizan ne uspeva da stvori jednu pravu šansu. TSC, pak, opasno preti iz kontri i polukontri, te je bliži peti gol gostiju, nego prvi domaćina.

50. minut – Katastrofi Partizana nema kraja! TSC dolazi do 4:0 na početku drugog dela meča. Uroš Milovanović je pogodio praznu mrežu, nakon još jedne katastrofalno loše reakcije odbrane crno-belih.

I poluvreme

Kraj prvog poluvremena – Zvižduci paraju nebo nad Humskom ulicom. Publika je nezadovoljna i suđenjem i, pre svega, igrom izabranika Igora Duljaja. Pitanje je može li Partizan bilo šta da promeni u preostalih 45 minuta, obzirom na igru koju prikazuje TSC.

33. minut – Gooooooooool! TSC stiže do 3:0! I to opet iz levog kornera. Opet ga je izveo Ćirković, a ovog puta Milan Radin je postigao gol za šok i nevericu na stadionu.

11. minut – Gooooooool! Novi šok za domaće! TSC vodi 2:0 u Humskoj, a strelac je ovog puta Nemanja Stojić. Još jednom je korner sa leve strane bio koban po Partizan.

3. minut – Goooooooool! TSC je poveo veoma rano u Humskoj, a gol je postigao Aleksandar Ćirković. I to, direktno iz kornera! Aleksandar Jovanović je loše procenio loptu koja odsela u rašljama njegovog gola.