TSC je opet nadigrao crno-bele u Humskoj (Foto: MN press)

Partizan se raspao za 7 dana: Šamar TSC-a za zvižduke u Humskoj, ugrožena Liga šampiona (VIDEO)

Agonija Partizana traje, a posle poraza u Večitom derbiju, pa zatim i u polufinalu Kupa Srbije, tim Igora Duljaja doživeo je novi šamar u plej-ofu Superlige, od starog dželata TSC-a, koji je ponovo slavio u Humskoj, ovaj put sa 2:1.

Treći put u nizu tim iz Bačke Topole je ostao neporažen u Beogradu, a drugi put ove sezone slavio je kao gost. U prvom delu sezone bilo je čak 0:4 za sjajni tim iz Vojvodine koji obožava da zagorčava život crno-belima.

Strelci za goste na ovom meču bili su Ćirković u 29. i Saša Jovanović u 76. minutu, dok je lep, ispostaviće se na kraju, počasni pogodak za crno-bele dao Izraelac Natho iz slobodnog udarca u 35.

Tim Žarka Lazetića je novom pobedom prišao na samo četiri boda zaostatka crno-belima, koji se ozbiljno kockaju sa drugim mestom, koje donosi plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona. Do kraja doigravanja u Superligi ima još pet utakmica i čak 15 bodova je u opticaju.

Ništa vredno pomena nismo videli u prvih pola sata, igralo se bez ijedne ozbiljne šanse i niko nije pretio. Igrao se 29. minut kada je Stanić prošao po desnoj strani, poslao loptu za Ćirkovića koji je lako savladao nemoćnog Jovanovića za vođstvo gostiju.

Partizan je izjednačio u 35. minutu na 1:1, a strelac lepog gola bio je Izraelac Bibars Natho koji je namestio loptu na 18 metara i pogodio na sjajan način. Prebacio je zid, a mladi reprezentativac Ilić je bio nemoćan Pravo je čudo kako je TSC ostao bez gola u 36. minutu kada je Ćirković prošao po levoj strani, ubacio loptu u sredinu gde je bio Pantović, ali je napadač gostiju malo zakasnio na loptu.

Posle zatišja na startu drugog dela, TSC je u 62. minutu ponovo imao šansu, odlični Ćirković je ponovo proigrao Pantovića koji se propisno ispromašivao, a i u ovoj situaciji nije pogodio mrežu, već prečku. U 75. minutu viđena je nova fantastična akcija gostiju, kada je Đakovac centrirao i pronašao Sašu Jovanovića koji je nadskočio Antića za 1:2.

Čekali su se u finišu napadi Partizana, ali je tim Žarka Lazetića totalno kontrolisao utakmicu. Sjajni Pantović je imao još jednu kolosalnu šansu posle asistencije Jovanovića u 83. minutu, ali je i nju protraćio.

I onda u 85. minutu umalo da vidimo izjednačenje. Zahid je izveo slobodan udarac sa desne strane, Kastiljo je bio na pravom mestu i postigao gol, ali nakon trominutne provere u VAR sobi dosuđen je ofsajd. Bio je to znak za konačnu kapitulaciju Partizana.

Fudbaleri Partizana u sledećem kolu dočekuju Vojvodinu u Humskoj, dok TSC gostuje Crvenoj zvezdi na Marakani. Zvezda sa 11 bodova prednosti ostaje verovatno nedostižna za crno-bele, ali borba za drugo mesto i Ligu šampiona je i dalje otvorena, posle pobede ekipe Žarka Lazetića.