Partizan skupo platio petardu protiv IMT-a: Ostao bez Saldanje i Nikolića, trojica debitanata dali golove

Fudbaleri Partizana slavili su u utakmici 21. kola Superlige Srbije protiv IMT-a rezultatom 3:1, a sve je krenulo u 24. minutu kada je prvi gol postigao Ksander Severina za 1:0.

Nastavlja se Superliga Srbije, a Partizan kao aktuelni lider na tabeli ugosto je na svom terenu IMT sa Novog Beograda, gde su važili za ogromnog favorita. Da to nije slučajnost brzo je bilo i očigledno.

Momak koji je rođen u Holandiji, inače reprezentativac Kurasaoa, probio je sa leve strane, te fantastično zalomio, prebacio loptu na desnu nogu i uputio udarac ka golu. Lopta je prošla pored svi odbrambenih igrača i završila u levom uglu gola koji čuva Miloš Gordić za 1:0.

Povreda Saldanje

Ksander je letos stigao u Partizan iz Den Haga, a ovo mu je treći gol u crno-belom dresu. Nažalost ubrzo po datam golu, Igor Duljaj je iz igre morao da izvede Mateuša Saldanju kome je stradao mišić. U jednom momentu delovalo je da najbolji igrač Partizana može da nastavi utakmicu, ali stručni štab nije hteo da rizikuje ozbiljniju povredu, te je umesto Saldanje u 30. minutu u igru ušao Nemanja Nikolić.

Debitantski gol Kovačevića i autogol Markovića

Drugi gol za crno-bele delo je novajlije na poziciji štopera. Bojan Kovačević je na svom debiju upisao i pogodak u 46. minutu, te je 2:0 bio i konačan rezultat prvog dela igre.

Početkom drugog dela igre IMT je pokazao zube protivniku, a posle centaršuta Radočaja loše se snašao Svetozar Marković te ubacio loptu u sopstvenu mrežu za 2:1. U 55. minutu svoje debije za Partizan upisala su i još dva nova igrača, Korejac Goh i Ekvadorac Kastiljo, njih dvojica su zamenila Kalulua i Baždara, a publika je gromoglasnim aplauzom pozdravila nove igrače.

Dva penala i gol debitanta

U 65. minutu iz VAR sobe pozvan je glavni sudija meča, a razlog je bila igra rukom jednog od defanzivaca IMT-a u svom kaznenom prostoru. Sudija je pokazao na belu tačku, a lopti je prišao Zahid. Udarac sa 11 metara odbranio je Gordić, ali je Zahid pritrčao i postigao gol. Od 67. minuta na semaforu je pisalo 3:1 za Partizan.

Do kraja utakmice viđena su još tri pogotka, prvo je penal za IMT realizovao Miloš Luković u 81. minutu, a pet minuta kasnije u listu strlaca upisao se još jedan debitant. Prelep gol za 4:2 postigao je Kastiljo na opšte oduševljenje publike, konačnih 5:2 na semaforu je pisalo od 90. minuta kada je prvi gol u dressu Partizana postigao Goh.

Važno je pomenuti da je IMT od 77. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Radočaj nakon oštrog starta zaradio drugi žuti karton, te je napustio igru.

“Ono što me brine jeste što je Nikolić dobio četvrti žuti karton”

Trener crno-belih Igor Duljaj bio je zadovoljan nakon utakmice, ali brine ga povreda Saldanje i četvrti žuti karton Nikolića.

– Prvo bih želeo da pohvalim obe ekipe, kolegu koji je postavio ekipu. Bili smo malo nervozni kad su smanjili na 3:2. Raduje me što su svi igrači na debiju postigli golove i što su već postali ljubimci navijača. Ima još mnoog toga da se radi. Osvojili smo tri boda, ali na momente igrali dobro.

– Imam informaciju da je dobio jak udarac u zadnju ložu. Ono što me brine jeste što je Nikolić dobio četvrti žuti karton u sezoni i neće moći da igra u Surdulici.