Radnički - Partizan na Čairu. Foto: MN Press/Mlađan Ivanović

Partizan više nije prvi: Crno-belima presudila “njihova deca” uz penal o kom će biti polemike, Grobari imali poruku za igrače

Partizan više nije prvi na tabeli Superlige. Preokretom Radničkog u Nišu 2:1 crno-beli su doživeli drugo poraz u sezoni i sada su izjednačeni po broju bodova sa Crvenom zvezdom ali zbog bolje gol-razlike večiti rival je ispred njih.

Ekipa Igora Duljaja je po drugi put ove sezone kiksnula protiv pretposlednjeg tima na tabeli. Nišlije su otkinule 5 bodova crno-belima. Na startu sezonu u Humskoj su upisali remi, a sada i pobedu.

U neku ruku se može reći da su Partizanu presudila “njegova deca” na “Čairu”. Najpre je sa penala bio strelac Sava Petrov, nekadašnji đak mlađih selekcija na Teleoptiku. Time je izjednačio rezultat, dok je preokret 6 minuta kasnije usledio autogolom mladog Mihajla Ilića.

Mihajlo Ilić fudbaler Partizana na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Radnickog na Stadionu Cair, Nis 11.12.2023. godine Foto: Mladjan Ivanovic Fudbal, Partizan, Superliga Prvenstvo Srbije, Radnicki Nis

Partizan je prethodno u vođstvo u 53. minutu doveo Mateuš Saldanja, kome nje to bila i jedina prilika u kojoj se našao na celom meču.

Svakako, biće dosta diskusije oko tog dosuđenog jedanaesterca za domaćina. Sigurno je da je bilo kontakta između ruke Saničanina i lica Belakovića. Da li i dovoljno da se dosudi najstroža kazna? O tome će se polemisati sigurno narednih dana.

– Imali smo prednost, ali nismo uspeli da je zadržimo. Radnički je pobedio na teškom terenu, nema tu šta da se doda. Kao što sam reekao, neću nikada da komentarišem suđenje, pa neću ni sada – rekao je kratko posle meča Igor Duljaj.

Mateuš Saldanja fudbaler Partizana na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Radnickog na Stadionu Cair, Nis 11.12.2023. godine Foto: Mladjan Ivanovic Fudbal, Partizan, Superliga Prvenstvo Srbije, Radnicki Nis

Duljajeva mašina deluje umorno

Ali i van toga, mora se priznati da crno-beli nisu izgledali na ovom meču kao ona ekipa od recimo pre mesec dana. Štaviše, možda i jesu imali veći posed, ali opasnije situacije su bile pred njihovim golom.

U prvom poluvremenu, u kome nije viđeno mnogo toga, dve zrelije prilike imale su Nišlije. U drugom su još bili opasniji i mogle su možda još jedna ili dve lopte da završe iza leđa Jovanovića.

Čini se da se mašina Igora Duljaja kako je došao sam finiš jesenje polusezone umorila i počela da trokira. Vidljivo je to bilo i u prethodnim mečevima, samo je sada stigla i konkretna kazna.

Nikola Antić fudbaler Partizana na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Radnickog na Stadionu Cair, Nis 11.12.2023. godine Foto: Mladjan Ivanovic Fudbal, Partizan, Superliga Prvenstvo Srbije, Radnicki Nis

Moraće zato trener crno-belih da digne ekipu za poslednja dva meča, posebno jer je za 9 dana Večiti derbi, koji će biti poslednja utakmica ove sezone.

Grobari: Hoćemo pobedu u derbiju

Grobari su došli u dosta velikom broju u odnosu na neke prethodne mečeve na gostovanjima. Znamo da ih u Humskoj nema skoro cele polusezone zbog bojkota protiv uprave kluba. Bilo ih je oko 4.000 i tokom većeg dela meča su skandirali “Uprava napolje”.

Po završetku utakmice je bilo i incidenata kada su polomili stolice i gađali nekoga. Takođe, su imali poruku za igrače: “Hoćemo pobedu u derbiju“.

Radnički Niš – Partizan 2:1

Stadion: “Čair” (Niš)
Sudija: Marko Ivković.

Radnički Niš: Rosić – Jamkam, Vojnović, Bakić, Petrović – Pejović, Ilić – Jovanović, Mesarović, Belaković – Petrov

Partizan: Jovanović – Stojković, Saničanin, Ilić, Antić – Kanute, Belić – Kalulu, Natho, Zahid – Saldanja.

II poluvreme

89. minut – Kako je sada David Petrović u poslednjem minutu uklizao ispred Zahida i sprečio siguran gol. Bio je Norvežanin sam na petercu, jedan na jedan sa golmanom, ali nije stigao da uputi šut.

73. minut – GOOOL! Potpuni preokret na Čairu. Mihajlo Ilić je zatresao sopstvenu mrežu posle kornera. Pogodila ga je lopta u butinu i odbila se u mrežu. Prethodno je Radnički imao odličan šut koji je Jovanović skrenuo fenomenalnom intervencijom u korner.

67. minut – GOOOL! Sava Petrov drugi put ove sezone trese mrežu kluba u čijoj školi je ponikao. Bocnuo je loptu sa penala, Jovanović se bacio i ona je završila u golu.

64. minut – PENAL za Radnički! Sudija Marko Ivković je bez dvoumljenja pokazao na “belu tačku” posle duela Saničanina i Belakovića. Arbitar je pokazao Saničaninu da je udario laktom u lice. Možda nije namerno to uradio, ali svakako jeste došlo do kontakta.

57. minut – Dve odlične šanse za Radnički, posebno ova druga kada je Jovanović sjajno uspeo da izbaci loptu koja se odbila od Saničanina i preletela ga. Malo je nedostajalo da dođe do izjednačenja. Daleko kvalitetnijih ovih petnaestak minuta drugog poluvremena nego celo prvo.

53. minut – GOOOL! Belić asistent, Saldanja strelac! Crno-beli su ispred šesnaesterca oduzeli loptu domaćima, Belić je sjajno lob pasom ubacio u prazno, a Saldanja demonstriao i brzinu u startu i surovu egzekuciju.

I poluvreme

45. minut – Bez golova u prvom poluvremenu. U finišu smo videli još dva uzbuđenja. Sjajnu priliku je imao Belaković, ali je slabo šutirao glavom iako je bio potpuno sam na 5 metara. Na drugoj strani u poslednjem minutu najzrelija šansa za crno-bele, lopta je došla do Natha, ali njegov šut zaustavlja Rosić.

32. minut – Bez konkretnijih dešavanja na Čairu u ovom periodu. Čini se da fudbalerima Partizana nedostaju završni pas ili iz nekih situacija možda i pravi udarac. Domaćin isto tako, nije se povukao i ne želi da se brani, ali sve što pokuša je prilično jalovo.

16. minut – Po jedna opasna situacija ispred oba gola. Najpre u šesnaestercu domaćih, odbijala se lopta, ali ni Zahid, ni Saldanja nisu uspeli da je šutnu ka mreži. A onda još opasnija na suprotnoj strani posle kornera Radničkog. Golman Jovanović je pokušao da uhvati loptu, ali mu je ispala pravo na nogu Bakiću koji umesto u mrežu šutira pored okvira gola.