PARTIZAN - NORDSJELAND

Partizan slavio protiv OFK Beograda: De Medina bi mogao da bude ozbiljno pojačanje

Fudbaleri Partizana odigrali su prijateljsku utakmicu protiv najboljeg tima Prve lige Srbije i glavnog kandidata da na proleće uđe u Superligu OFK Beograda. Izabranici Igora Duljaja su slavili u SC Teleoptik sa 2:1.

Romantičari su pružili izuzetno jak otpor “Parnom valjku” i pokazali da rame uz rame mogu da se bore sa najboljim srpskim ekipama. Napominjemo da se utakmica igrala dva puta po 35 minuta.

Mada treba napomenuti da je Igor Duljaj dao šansu momcima koji su do sada imali manju minutažu u sezoni. Prvi put u crno-belom dresu zaigrao je štoper Natan de Medina.

Prema mišljenju onih koji su gledali meč, novajlija iz Nemačke se pokazao kao izuzetno siguran na lopti, sa velikim brojem tačnih dodavanja između linija, posebno ka napadačima. Solidno je komunicirao i pomerao saigrače u zadnjoj liniji, ali je primetno i da još nije maksimalno fizički spreman.

Domaćin je poveo u 12. minutu golom Nemanje Nikolića, da bi u 52. Samed Baždar udvostručio prednost crno-belih.

Utešni pogodak za lidera Prve lige Srbije postigao je Stanković u 64. minutu meča i to iz kornera, a nekoliko minuta ranije Romantičari su promašili penal.

Najstrožu kaznu je skrivio Saničanin, ali je golman Stevanović majstorski odbranio udarac sa bele tačke.

Sastavi

PARTIZAN: Stevanović – Filipović, De Medina, Saničanin, Šehović – Petković, Šćekić, Jevremović, Pantić – Pavlović, Nikolić. Igrali su još: Trifunović, Stjepanović, Baždar i Živković.

OFK BEOGRAD: Simonović, Stanković, Daničić, Džejkob, Plavšić, Minić, Bajić, Halabrin, Stanković, Ademi, Kasalica. Igrali su još: Jevtić, Mimović, Nikolić, Đermanović, Ilić.