EKIPA fudbalera Dinama Kijev bez navijaca bez publike na utakmici UEFA Lige Evropa protiv Partizana na stadionu Partizana, Beograd 29.09.2017. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Partizan, UEFA Liga Evropa, Dinamo Kijev

Partizanov dželat poklekao pred Bikovima: Švajcarac srpskih korena koban po Turke (VIDEO)

Završene su četiri utakmice plej-of runde kvalifikacija za Ligu šampiona. Na današnjim mečevima viđeno je jedanaest golova, i samo jedna pobeda domaćina.

Dinamo Kijev je u Lublinu poražen od RB Salcburga sa 2:0. Tim iz Ukrajine je na ovom terenu demolirao Partizan sa 6:2, ali ipak čini se da su Austrijanci preveliki zalogaj za Dinamo.

Reprezentativac Srbije Aleksa Terzić povredio se u prvom poluvremenu, te je napustio igru posle samo 26. minuta.

Tri minuta nakon njegovog izlaska je Salcburg stigao do prednosti, a u strelce se upisao Nene. Crveni bikovi su povećali prednost u 49. minutu posle penala.

Ugrinić koban po Galatu

Jang Bojs je jedini domaćin koji je uspeo da slavi, iako su upravo njima davane i najmanje šanse za to. Mladi momci su na svom terenu dočekali turskog velikana Galatasaraj, a veliku prednost od 2:0 imali su sve do 66. minuta. Ipak, Galata je na krilima Batšuaja uspela da se vrati do 2:2, ali Jang Bojs nije posustao već je slavio sa 3:2.

Dvostruki strelac bio je Monteiro u 3. minutu i 49. Galatasaraj je smanjio na 2:1 u 66. minutu, u istom minutu u igru je ušao Miši Batšuaj koji je pri prvom kontaktu bio strelac, samo šest minuta kasnije postigao je drugi gol za izjednačenje.

Ipak, Jang Bojs je u 86. minutu uspeo da stigne do pobede. Akturkoglu je u šesnaestercu igrao rukom, sudija je pokazao na belu tačku a igrač koji ima srpske korene, Filip Ugrinić, postavio je konačan rezultat 3:2.

Sparta slavila u Švedskoj, Slovan iznenadio Dance

Sparta iz Praga savladala je u Malmeu domaću ekipu sa 2:0, a jedan od najzaslužnijih za to bio je i srpski reprezentativac Veljko Birmančević.

Upravo je posle udarca bivšeg fudbalera Malmea Larsen skrenuo loptu u sopstvenu mrežu u 31. minutu, a onda je Matej Rines u 89. postavio konačan rezultat.

Mitjiland je na domaćem terenu remizirao sa ekipom Slovana iz Bratislave 1:1.

Gosti su poveli u 59. minutu pogotkom Sezara Blekmena, ali je rezervista Edvard Čilufja poništio prednost slovačke ekipe golom u 79.