fudbaler Partizana na utakmici Kupa Srbije protiv Graficara na stadionu Partizana, Beograd 07.12.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS FUDBAL, FOOTBALL, KUP SRBIJE, NATIONAL CUP, PARTIZAN, FK GRAFICAR
Dušan Jovanović je na debiju postigao gol za Partizan, Foto: MN Press/Ivica Veselinov

Partizanov najveći biser prvenac dao protiv Zvezdine filijale i spasio crno-bele

Pamtiće 7. decembar Dušan Jovanović, najveći talenat iz omladinske škole Partizana. Dečak koji je dobio priliku u prvom timu posle fenomenalne utakmice protiv Šerifa u Ligi šampiona za omladince, debitovao je golom.

Pre 9 dana je bio glavni igrač u omladinskom timu crno-belih koji je u revanšu pobedio Šerif i sa 2 gola pokazao da je najveći biser koga klub iz Humske ima u ovom trenutku. Trener Igor Duljaj nije želeo dalje da čeka.

Mladi napadač se našao u protokolu za utakmicu osmine finala Kupa Srbije protiv Grafičara, koji je filijala Crvene zvezde. Svakako se njegov debi očekivao, ali nije se očekivalo da će baš on morati da spasava Partizan.

Crno-beli su gubili od gostujućeg tima 0:1 sve do tog 79. minuta kada je pokazao kakav njuh za gol ima Jovanović. Doneo je izjednačenje zatresavši mrežu posle samo 3 minuta u dresu seniorskog tima crno-belih.

Jovanović ima tek 17 godina i ove sezone je u omladinskoj ligi Srbije postigao 10 golova. Još 3 je postigao u 4 utakmice Lige šampiona.