Džofri Činedu i Matija Gluščević fudbaler Radničkog 1923 Kragujevac na utakmici Mocart Superlige protiv Partizana na stadionu Partizana, Beograd 16.12.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS FUDBAL, FOOTBALL, MOZZART SUPERLIGA, PRVENSTVO SRBIJE, NATIONAL CHAMPIONSHIP, PARTIZAN, FK RADNICKI KRAGUJEVAC

Partizanova odbrana ređa gluposti i prosipa bodove: Radnički dao 3 gola u Humskoj pred Večiti derbi

Gluposti odbrane, posebno ona kod trećeg gola Radničkog, dovele su do drugog uzastopnog kiksa Partizana. Kragujevčani su iz Humske odneli bod 3:3, a mogli su i sva tri.

Šta se desilo mašineriji Igora Duljaja koja je imala 13 uzastopnih pobeda i 6 bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu?! To se pitaju i navijači i fudbalska javnost.

Nakon takve serije u narednih 5 mečeva doživeli su 2 poraza i sada je jedan jedva izbegnut. Ne samo da su ispustili prednost, već sada zaostaju 2 boda za najvećim rivalom. Što nikako nije situacija u kojoj želite da se nađete pred međusobni duel kojim će biti stavljena tačka na jesenju polusezonu.

fudbaleri Radničkog iz Kragujevca na utakmici Mocart Superlige protiv Partizana na stadionu Partizana, Beograd 16.12.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS FUDBAL, FOOTBALL, MOZZART SUPERLIGA, PRVENSTVO SRBIJE, NATIONAL CHAMPIONSHIP, PARTIZAN, FK RADNICKI KRAGUJEVAC

I nije tu stvar samo o rezultatima, čini se da je Partizan u finišu jeseni izgubio igru koju je imao. Na većini tih mečeva su imali jalovu inicijativu, prividno veći posed, teško su dolazili u šanse, previše kiksirali u odbrani i dozvoljavali protivniku golove. Uostalom, najbolje govori i to da posle serije od 7 mečeva bez primljenog gola, u narednih 5 utakmica u Superligi Jovanović je vadio loptu iz mreže ukupno 11 puta.

Jednostavno, rečeno “parni valjak” se zaglibio kao u blatu vremenskih prilika u ovo doba godine.

Mateuš Saldanja, Nikola Antić fudbaler Partizana na utakmici Mocart Superlige protiv Radnickog iz Kragujevca na stadionu Partizana, Beograd 16.12.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS FUDBAL, FOOTBALL, MOZZART SUPERLIGA, PRVENSTVO SRBIJE, NATIONAL CHAMPIONSHIP, PARTIZAN, FK RADNICKI KRAGUJEVAC

Videlo se to i danas tokom oko 100 minuta igre u Humskoj. Primljena su 2 jeftina gola, u prvom poluvremenu stvorena jedna prava šansa i iz nje dat gol. Drugi gol je pao zahvaljujući majstorstvu Bibarsa Natha u izvođenju prekida.

Drugih 45 minuta malo bolji, ali opet teškom mukom je stvoreno nekoliko opasnih situacija pred protivničkim golom. Jeste Saldanji poništen pogodak (opravdano), ali šta reći za onu glupost kod trećeg gola Kragujevčana. Na kraju, Belić je sprečio da ipak bude potpuni brodolom u najgorem mogućem momentu.

PARTIZAN – RADNIČKI 1923 3:3
(Saldanja 39, Natho 44, Belić 87 – Gluščević 7, Činedu 16, Vidakov 74)

Partizan: Jovanović – Stojković, Marković, Saničanin, Antić – Stjepanović, Natho – Kalulu, Zahid, Menig – Saldanja

Radnički 1923: Leković – Adžić, Bevis, Činedu, Čolović – Gluščević, Izučukvu, Mitrović, Sahli – Pecelj, Ristić

Uživo:

II poluvreme

87. minut – GOOOL! Nije izdržao Radnički. Kristijan Belić se ukazao kao spasilac Partizana u ovom trenutku. Sjajan potez Saldanje koji je ostavio loptu defanzivnom vezisti i tako mu omogućio da bira gde će da šutira.

74. minut – GOOOL! Radnički ponovo vodi u Humskoj. Poklonili su Marković, Saničanin i Jovanović gol gostima. Saničanin i Marković su gradili loptu da do nje dođe golman Jovanović da je uzme, i u tom nećkanju Vidakov je između njih, kao i prisutnog Stjepanovića bio spretniji i brži.

62. minut – Ipak ništa od potpunog preokreta Partizana. Jeste Mateuš Saldanja zatresao mrežu, ali je bilo sumnjivo da li je bilo ofsajda. Nekoliko minuta su proveravali u VAR sobi, da bi ipak ustanovili da je Brazilac za malo bio u nedozvoljenoj poziciji.

50. minut – U prvom poluvremenu smo videli 4 gola iz praktično 4 šanse, a na otvaranju drugog dve neiskorišćene prilike. Najpre su u uvodnom minutu gosti imali odličan napad, ali je opasnost u poslednjem trenutku otklonio Stojković.

Odmah potom na drugoj strani, Zahid je izborio otvoren prostor za šut, sjajno je Leković odbranio. Lopta se odbila prema Nemanji Nikoliću, ali je štoper Mitrović uspeo da bude brži i izbije loptu pre nego je napadač Partizana prosledi u praznu mrežu.

I poluvreme

45. minut – U poslednjem minutu nadoknade prvog poluvremena nova gužva u šesnaestercu Partizana. Bilo je opasno po Jovanovića, ali je uspeo da uhvati loptu. Gosti su tražili penal, ali su sudiji iz VAR sobe poručili da nije bilo elemenata za to.

44. minut – GOOOL! Kakva golčina Bibarsa Natha iz slobodnog udarca. Majstorija izraelskog velemajstora koji je “ubio pauka” u golu Radničkog. Takoreći, ni iz čega su crno-beli postigli dva gola i stigli do izjednačenja. Ali sada su u mnogo boljoj situaciji i mogu da preokrenu rezultat.

39. minut – GOOOL! Prva ozbiljnija šansa Partizana i odmah lopta u mreži. Mateuš Saldanja je prvu upotrebljivu loptu koju je dobio sproveo u gol gostiju. Odlično je Kalulu odigrao povratni pas za usamljenog Brazilca.

Važno je bilo Partizanu da postigne gol pre kraja poluvremena kako bi imao vremena i nadu za preokret. Pogotovo što je igra daleko od dobre, iako prividno ima veći posed i kontrolu lopte. Do sada nisu uspeli da ugroze golmana Lekovića.

16. minut – GOOOL! Još jedna lopta u mreži crno-belih. Novi kiks odbrane Partizana, prelako primljeni golovi u kratkom periodu. Sada je Marković zaboravio Činedua i pogrešno procenio let lopte, napadač Radničkog lako je glavom matirao Jovanovića.

7. minut – GOOOL! Humska je u šoku. Izuzetno loša reakcija kompletnog defanzivnog dela Partizana. Gluščević je zatresao mrežu. Činedu pametno nije dirao loptu, inače bi bio ofsajd. Kažnjeni su crno-beli za promašaj Alda Kalulua na samom početku.