PARTIZAN vs VOZDOVAC Beograd, 29.10.2023. foto: Nebojsa Parausic / MN Press photo Fudbal, Partizan, Vozdovac
Ksander Severina, Foto: MN Press/Nebojša Paraušić

Partizanovom nizu pobeda nema kraja: Voždovac izdržao 54 minuta, pa primio 2 gola za 120 sekundi

Pobednički niz Partizana i dalje traje! Crno-beli su upisali 11. uzastopnu pobedu trijumfom nad Voždovcem 3:0 u 12. kolu Superlige Srbije.

Pokazali su izabranici Igora Duljaja da uopšte ne paniče i da umeju da budu veoma strpljivi, čak i kada im ne krene onako kako su se nadali. To je pre svega zasluga samog trenera.

– Kolega je bio veoma hrabar. Nije odstupao od principa, da igra od noge od golmana. Imali smo problema u prvom poluvremenu, jer smo hteli sve kroz sredinu. U drugom poluvremenu smo se dogovorili da neke stvari korigujemo, postigli smo gol i odmah potom drugi gol. Voždovac je bio naš najteži protivnik do sada – rekao je Igor Duljaj.

Nisu briljirali domaći u prvom poluvremenu, velika je tu bila zasluga i u odličnoj igri i postavci gostiju. Štaviše, nisu mogli uopšte ni da ih ugroze u tih 45 minuta.

Bila je samo jedna šansa za Natha i u preostalom delu tog perioda se uglavnom igralo na nekih 30 i kusur metara od gola “zmajeva”. Ipak, promenio se pristup igri i rešenjima crno-belih kada su se vratili sa petnaestominutne pauze.

Blickrig za 2 minuta

Odmah su krenuli daleko ofanzivnije, sa idejom kako da budu opasniji, i to se videlo na terenu. Tri šanse u prvih nekoliko minuta su propustili, ali je sve bolji Severina konačno pronašao put ka mreži.

Iskoristili su potom i šokiranost igrača Voždovca, koji nisu stigli ni da razmisle o nastavku meča. Oduzeta im je lopta, Natho je prograo Zahida, a ovaj postiže drugi gol za crno-bele i verovatno već u tom trenutku rešava pitanje pobednika.

Ipak, tačka je stavljena u 82. minutu kada je sa penala Saldanja pogodio nakon što je nad njim dosuđena najstroža kazna.

Partizan je ovim susretom nastavio i niz bez primljenog gola, s obzirom da je poslednjih put Jovanović vadio loptu iz mreže pre 508 minuta.

UŽIVO:

II poluvreme

82. minut – GOOOL! Rešava Saldanja pitanje pobednika.

81. minut – Penal za Partizan. Srušio je Damjanović Saldanju, jasno je bilo da je kasnio sa startom i pokupio Brazilca.

75. minut – Otvorili su se sada gosti i krenuli sa ofanzivnijom igrom. Međutim, ne umeju da pronađu načina da ugroze gol crno-belih. Bila je i situacija kada su tražili jedanaesterac. Ipak, sudija je nakon gledanja VAR-a odlučio da nema elemenata za najstrožu kaznu.

56. minut – GOOOL! Samo što su krenuli gosti s centra, odmah su im igrači Partizana oduzeli loptu. Natho je fantastično proigrao Zahida koji postiže novi pogodak.

54. minut – GOOOL! I uspeli su igrači Partizana da dođu do toliko željenog minuta. Ksander Severina je sjajno pretrčao jednog igrača Voždovca, a potom lagano pogodio malu mrežu.

50. minut – Opasnije su ušli crno-beli u drugi deo meča. Zahid je propustio i najbolju šansu posle centaršuta Severine. Promašio je loptu Saldanja, ali je Norvežanin natrčao na nju, međutim, neprecizno je šutirao nogom.

Kasnije su solidne šanse imali i Severina i Kanute, ali mreža Katića i dalje netaknuta.

I poluvreme

45. minut – Kraj prvog poluvremena.

40. minut – Nikakvih konkretnijih dešavanja na terenu nema. Partizan jeste taj koji više kontroliše loptu i igru, ali svi njihovi napadi se razbijaju o defanzivni blok gostiju na nekih 20 i kusur metara od gola. Čak i kad prođe neki centaršut, to igrači Voždovca “čiste” glavama.

27. minut – Tražio je sada Natho penal, ali je fudbaler Voždovca najpre pokupio čistu loptu ispred njega, a potom i njega srušio. Arbitar je odmah pokazao da nema ni govora o najstrožoj kazni.

25. minut – Nema golova u Humskoj, iako smo videli po jednu opasnu priliku na obe strane. Prvi su zapretili gosti preko Vaščuka, da bi samo koji minut kasnije u šansi bio Natho. Izraelac je dobio odličnu povratnu loptu u blizini penala, međutim, iako neometan i sam, šutirao je preko gola.

U ostalom delu meča uglavnom se igra između 40 metara od gola Voždovca do polovine terena.

PARTIZAN: Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Antić – Belić, Kanute – Severina, Zahid, Natho – Saldanja

VOŽDOVAC: Katić – Burmaz, Damjanović, Flemings, Jocić, Matić, Nešković, Novevski, Vastsuk, Zečević, Đuričić