Branko Vukašinović, asistent Aleksandra Stanojevića
Vukašinović u akciji (Foto: Printscreen/Twiter)

Partizanu ni specijalna taktika nije pomogla

Partizan je doživeo još jedan od najtežih evropskih poraza na premijeri u Evropi, protiv Dinama iz Kijeva u Lublinu (6:2), a nemoć stručnog štaba Aleksandra Stanojevića pokazuje i detalj sa pauze između dva poluvremena na kome se vidi kako jedan od njegovih pomoćnika “špijunira” protivnika.

Dok je dolazio iz svlačionice ka terenu, nekadašnji trener OFK Beograda i mlađih reprezentacija Srbije Branko Vukašinović, zadržao se da “baci pogled” na konverzaciju između jednog od članova sručnog štaba Dinama i četvrtog sudije.

Pomislio je Bane, verovatno, da je nešto ozbiljno, ali je u stvari predstavnik Kijevljana prijavljivao četvrtom sudiji iz Nemačke Florijanu Badštubneru dve izmene koje je trener Šovkovski napravio na poluvremenu i pojačao tim od 46. minuta.

Ova “specijalna” taktika nije pomogla Partizanu, koji je u nastavku primio još tri gola i verovatno se oprostio od Lige šampiona za ovu sezonu, ukoliko Stanojević ne pronađe neku “magiju” za revanš.

Mada, sudeći prema izjavi trenera crno-belih od sinoć, teško je ičemu se nadati.

– Za ovaj nivo takmičenja su nam potrebni fizički moćni i fizički brži igrači nego što ih mi trenutno imamo. To smo govorili na početku, jednostavno je brzina u igri i u odlukama mnogo bila izraženija sa njihove strane i to je suština i razlika između dve ekipe – poručio je Stanojević.