AC Milan's Strahinja Pavlovic saves a goal during a Serie A soccer match between Lazio and AC Milan, at Rome's Stadio Olimpico, Saturday, Aug. 31, 2024. (AP Photo/Andrew Medichini)
Strahinja Pavlović (Foto: Beta/AP Photo/Andrew Medichini)

Pavlović strelac u remiju Milana, Parma izgubila u nadoknadi s igračem na golu (VIDEO)

Fantastičan početak karijere Strahinje Pavlovića u dresu Milana na žalost ne prate i adekvatni rezultati ovog kluba. Teško da je mogao da poželi bolje od gola u prvom derbiju protiv Lacija, ali on je bio dovoljan samo za bod na kraju za ekipu sa “San Sira” – 2:2 (0:1).

Reprezentativac Srbije je ove večeri na rimskom “Olimpiku” bio starter u ekipi Paola Fonseke i samo osam minuta mu je bilo dovoljno da opravda to poverenje. Najpre je već u drugom minutu spasao čist gol izbivši loptu sa gol-linije posle istrčavanja i loše reakcije golmana Majka Menjona.

Nagrada za to mu je stigla u osmom minutu kada je posle kornera sa leve strane bio najsnalažljiviji i glavom upisao svoj prvenac u dresu čuvenih “Rosonera”.

Međutim, Lacio je igrao bolje u drugom poluvremenu, a novajlija iz Arsenala Nuno Tavareš je predvodio Rimljane ka preokretu. Portugalski defanzivac je upisao dve asistencije za četiri minuta. U 62. minutu strelac je bio Argentinac Tati Kasteljanos, a u 66. i drugi napada Bulaj Dia.

Rezervisti su, međutim, doneli bod Milanu, samo minut pošto su ušli na teren kada je Tami Abraham bio asistent, a Rafael Leao strelac u 72. minutu. Milan, koji će 11. decembra dočekati Zvezdu u šestom kolu Lige šampiona, posle tri odigrana kola Serije A i dalje nema pobedu i ima samo dva osvojena boda.

Parma izgubila s igračem na golu

U istom terminu Napoli je preokretom u nadoknadi pobedio Parmu sa 2:1 (0:1). Anž-Joan Boni je sa penala u 19. minutu doneo prednost gostima, ali je Napoli iskoristio situaciju koja se desila u 76. minutu na najbolji mogući način.

Naime, golman Parme Zion Suzuki je isključen, a trener Fabio Pekija je već iskoristio svih pet izmena, pa je između stativa stao defanzivac Enriko del Prato. Napoli je to iskoristio, novajlija Romelu Lukaku je debitanski gol za Napoli dao u 92. minutu, da bi pobedu timu Antonija Kontea doneo Frank Angisa u 97.

Ranije tokom popodneva Leće je kod kuće pobedio Kaljari sa 1:0, pogotkom bivšeg napadača Zvezde Crnogorca Krstovića, dok su Bolonja i Empoli odigrali nerešeno (1:1), pa predstavnik Italije u Ligi šampiona i dalje ne zna za pobedu u novoj sezoni.