Penal revija u Novom Pazaru: Nišlije vodile do 83. minuta, Ljajić sprečio novi poraz

Zanimljiv meč odigrali su Novi Pazar i Radnički iz Niša kraj Jošanice, a posle velike brobe podelili su bodove (2:2), što je možda i najrealniji ishod posle svega viđenog u meču 30. kola Superlige.

Opstanak ne bi smeo da dođe u pitanje za obe ekipe, iako Pazarci nisu pobedili ni posle šest vezanih utakmica (pet poraza u nizu). Nišlije su kao i u prethodne tri utakmice odigrali 3+, što postaje standard kada je Radnički u pitanju od dolaska novog trenera Dejana Joksimovića.

Domaćin, predvođen Ademom Ljajićem, nije bio na očekivanom nivou, ali je novi trener Slavko Matić izbegao treći poraz na klupi Novog Pazara, posle dva vezana neuspeha.

Radnički je poveo već u osmom minutu preko Stefana Vukića, da bi izjednačenje domaćinima doneo Mihajlo Petković u 32. minutu. Asistirao mu je Marko Šćepović.

Samo što je krenulo drugo poluvreme Nišlije su došle do nove prednosti, a strelac je bio Jusuf Bamidele sa bele tačke u 50. minutu. Bod domaćinu je doneo Adem Ljajić sa 11 metara u 83, posle najstrože kazne za koju se sam izborio.

Ovim remijem prekinut je niz Radničkog od tri vezane pobede, pa u plej-aut ulazi sa tri boda manje u odnosu na Novi Pazar. Sve golove sa ovog meča pogledajte u snimku na početku teksta.