Penali za večite
(Foto: MN Press)

Penali u Superligi… Za večite najviše, tri kluba još nisu izvela udarac sa “kreča” (VIDEO)

U Superligi Srbije povika na sudiju nikad ne manjka, pogotovo zbog penala. Odigrano je 11. kolo (jedno je odloženo), a pojedini su dodatno odlagali, a najviše penala dosuđeno je u korist večitih, Partizana (6) dok je jedan manje sviran za Crvenu zvezdu.

Kada su realizatorske sposobnosti u pitanju, tim Igora Duljaja je promašio jedan, dok je ekipa Baraka Bahara realizovala svaki. Novi Pazar, Radnik i Radnički 1923 još uvek nisu ove sezone osetili kako izgleda kada se dosudi udarac sa 11 metara u njihovu korist.

PARTIZANOVI PENALI

Protiv TSC-a je viđeno nešto što se ne dešava često. Bibars Natho nije iskoristio udarac sa 11 metara.

Već protiv niškog Radničkog ispravio je Izraelac promašaj iz Bačke Topole. Faul za najstrožu kaznu možete videti na 8.43 snimka.

Nepunih mesec dana kasnije, protiv IMT-a ponovo je Natho vadio kestenje iz vatre sa kreča.

Protiv Radnika iz Surdulice odgovornos je preuzero Mateus Saldanja. Njegov gol u 81. minutu doneo je izjednačenje, u meču koji je Partizan kasnije dobio.

Na istom meču, Natho je izveo penal u 90. i doneo pobedu Partizanu.

Izraelac je protiv Lučana nastavio da pogađa. Ovog vikenda je postigao vodeći gol u pobedi 2:0.

PENALI ZA ZVEZDU

Samo jedan manje sviran je za Zvezdu u odnosu na crno-bele. U devet odigranih mečeva pet puta su sudije pokazale na kreč kada je u pitanju branilac duple krune.

Počelo je protiv Vojvodine, kada je u 12. minutu Žan-Filip Kraso preuzeo odgovornost.

Protiv Napretka iz Kruševca već u 5. minutu je Francuz ponovo dobio šansu da šutira sa 11 metara.

Gelor Kanga je protiv Voždovca relizovao penal u 90, međutim, ni to nije pomoglo da se izbegne poraz.

Isti igrač je već u sledećem meču crveno-belih ponovo pogodio. Ovaj put u pobedi protiv Novog Pazara.

Protiv Čukaričkog na Banovom brdu je ponovo primat kod izvođenja jedanaesteraca preuzeo Kraso. Bio je nepogrešiv.