FRIDAY EZE Frajdej Eze, fudbaler Mladosti iz Lucana, na prvenstvenoj utakmici protiv Cukarickog. Beograd, 01.11.2014. foto: Nebojsa Parausic Fudbal, Cukaricki, Mladost Lucani
Patrik Frajdej je prošlog vikenda dao gol u Novom Sadu, a sad je doneo pobedu u Subotici, Foto: MN Press/Nebojša Paraušić

“Petak” subotom i nedeljom “radi” po Bačkoj: Sa “Karađorđa” alarmantno saopštenje, Nišlije neće u Prvu ligu

Četiri meča Superlige Srbije odigrana su u nedelju i nijedan nije završen bez pobednika, mada su strelci malo zatajili. Minimalne pobede (1:0) su ostvarili TSC, Radnički iz Niša i Mladost iz Lučana.

Vojvodina je u krizi na početku prolećnog dela prvenstva i u prva 2 kola je bez pobede, što se nadovezalo i na poraz doživljen u poslednjem meču u 2023.

Novosadska “stara dama” je doživela poraz u Kragujevcu od Radničkog 2:1. Domaćin je poveo golom koji su režirali strani fudbaleri, polukontru je započeo Činedu i sjajno ubacio loptu za Bevisa, a ovaj nesebično pronašao Sahlija za 1:0.

Zukić je u 64. minutu izjednačio, a onda naizgleda jedna bezazlena situacija je izrodila penal za Kragujevčane u 82. minutu. Bevis je hteo da centrira, lopta je pogodila u ruku igrača Vojvodine i otišla u korner. Čak i domaći igrači nisu reagovali i krenuli su ka korneru, međutim, sudiji je stigla reakcija iz VAR sobe i otišao je da pogleda snimak.

Sve je bilo jasno i bez dileme, pa su Kragujevčani dobili penal koji je realizovao Ristić i doneo pobedu.

Zbiljić preuzeo krivicu

U Novom Sadu su svesni krize rezultata i da novi trener Bandović nije još “naštimao” ekipu. Zbog toga se oglasio prvi čovek Vojvodine, Dragoljub Zbiljić, saopštenjem u kome je preuzeo krivicu i odgovornost.

– Kao predsednik kluba preuzimam lično na sebe krivicu za sve rezultatske probleme koje imamo u ovoj takmičarskoj sezoni, ali želim i da izjavim da potpuno verujem u igrače koji nose dres Vojvodine da će naći načina da ovu sezonu iznesu na svojim plećima onako kako se od njih očekuje. Želim da im dam javnu podršku i poručim da verujem u njih. Svaki sledeći meč za naš klub biće presudan, pa pozivam sve koji žele da pruže podršku da to i pokažu u narednim danima, nedeljama i mesecima na stadionu, jer se ljubav i podrška sad najviše vide i prepoznaju – rekao je Zbiljić, a prenosi zvaničan sajt kluba.

“Petak” ga daje i nedeljom

Mladost iz Lučana je u prva dva kola prolećnog dela sezone gostovala u Vojvodini i očigledno joj prija boravak u severnom delu Srbije. Nakon remija s Vojvodinom u Novom Sadu sada su pobedili i Spartak u Subotici 1:0.

Autonomna pokrajina prilično odgovara i sada već legendarnom napadaču Lučanaca, Patriku Ezeu Frajdeju (Frajdej je petak na engleskom jeziku). U oba ta meča je bio strelac za svoju ekipu.

Danas je bio strelac jedinog gola u 68. minutu što mu je sedmi pogodak ove sezone u Superligi.

Otpisani Radnik mučio TSC, Nišlije beže iz opasne zone

TSC je maksimalan u prva dva kola prolećnog šampionata, iako nije lako došao do trijumfa protiv već prežaljenog Radnika iz Surdulice.

Tek u 70. minutu je Ifet Đakovac uspeo da zatrese mrežu protiv tima koji će gotovo sigurno ispasti iz najjačeg ranga srpskog fudbala.

Radnički iz Niša želi da izbegne takvu sudbinu i ove nedelje je napravio korak ka tome. Na “Čairu” je savladan direktan konkurent u borbi za opstanak – Javor 1:0.

Strelac odlučujućeg gola je bio Nigerijac Dele koji je u januaru došao iz portugalskog Eštorila.