“Petarda” u prvom poluvremenu donela četvrtfinale Kupa: Zvezda predstavila neke nove klince

Crvena zvezda se plasirala u četvrtfinale Kupa Srbije, a da se nije ni oznojala. Po hladnom i gotovo snežnom vremenu u Beogradu, stradao je Radnički Niš rezultatom 5:0 (5:0). Interesantno je da su svi golovi viđeni su u prvih 45 minuta, dok se još izabranicima Baraka Bahara igrao fudbal. Nakon toga, kada je sve uveliko bilo jasno, noga je pala sa papučice gasa.

Ujedno, Zvezda je na ovom susretu javnosti predstavila “neke nove klince”. U startnoj postavi bio je miks stranaca, iskusnih i mladih igrača. Krenulo je sve u 12. minutu kada je jedan od mlađarije, mladi Nikola Knežević, pogodio mrežu “meraklija”. I krenula je kanonada.

Već pet minuta kasnije je Aleksandar Katai izveo majstoriju i podsetio nas na čuveni gol Dijega Armanda Maradone na istoj strani stadiona “Rajko Mitić”. U 19. je bilo 3:0 jer se (napokon) u strelce upisao i Šerif Endijae. Ove večeri nije bio Šerif Nedaje.

U 25. minutu je svoje ime na semaforu upisao i Vladimir Lučić, da bi u 38. “petardu” kompletirao i Žan Filip Kraso sa 11 metara. Nakon toga je Zvezda usporila ritam. Iskreno, više se nikome nije ni igrao fudbal kada je sve bilo rešeno. Tako da u preostalih 45 minuta više nismo videli nijedan pogodak.

Barak Bahar nije skrivao zadovoljstvo posle meča.

– Dali smo golove lako, mladi igrači su dobili šansu i moramo da nastavimo ovako, sviđa mi se ovaj način igre – rekao je Bahar.

Zvezda se tako priključila Novom Pazaru, Radničkom 1923, Vršcu, Čukaričkom, Voždovcu i Vojvodini, koji su se već plasirali u četvrtfinale Kupa. Za poslednje mesto u četvrtak od 16.00 u Humskoj ulici će se boriti Partizan i Grafičar.