Petrović briljirao, pa kapitulirao u finišu: Gvardiola u čudu gledao svemoćnog Srbina

Fudbaleri Mančester sitija dočekali su u derbiju 25. kola Premijer lige na Etihadu ekipu Čelsija, a fenomenalna utakmica završena je bez pobednika – 1:1.

Ponovo smo videli zašto većina ljubitelja “bubamare” kaže da se najbolji fudbal igra u Premijer ligi. Neverovatna utakmica puta šansi i uzbuđenja završena je bez pobednika, međutim može se reći da je sa stadiona ekipa Čelsija otišla zadovoljnija.

Dominirala je ekipa Pepa Gvardiole tokom čitave utakmice, ali veliki broj propuštenih izglednih prilika koštala su ih dva izgubljena boda u trci za šampionsku titulu. Prvi gol viđen je u mreži domaćina, u 42. minutu gol je postigao bivši igrač Sitija Rahim Sterling, koji se propisno obradovao nakon zvižduka koji su mu upućeno od strane navijača.

Petrović kapitulirao na samom kraju

Od tog trenutka Mančester siti nije dozvoljavao Čelsiju da igra fudbal, sakrili su loptu, a čitava radnja ove utakmice preseljena je ispred gola Đorđa Petrovića, srpskog čuvara mreže na golu “Plavaca”.

Odolevala je neiskusna odbrana ekipe Mauricija Poketina sve do 83. minuta, kada je španac Rodri uputio sa nekih 16 metara jak šut. Lopta je pogodila Čalobu i prevarila Petrovića.

Haland nemoćan protiv Srbina

Đorđe Petrović je fantastično branio do tog trenutka, međutim morao je da izvadi loptu iz mreže iako se činilo da bi i ovaj šut uspeo da odbrani da njegov defanzivac nije nespretno reagovao. Petrović je meč završio sa četiri odbrane i prema SofaScore-u sa ocenom 7,3.

Više puta je uspeo da zaustavi verovatno i najboljeg napadača današnjice Erlinga Halanda, a posle sjajnih reakcija Petrovića kamera je snimila i čuđenje Pepa Gvardiole.