Chelsea's goalkeeper Djordje Petrovic reacts during the English FA Cup fourth round soccer match between Aston Villa and Chelsea at the Villa Park Stadium in Birmingham, England, Wednesday, Feb. 7, 2024. (AP Photo/Rui Vieira)
Đorđe Petrović (Foto: Beta/AP Photo/Rui Vieira)

Petrović opet primio kiks gol, Čelsi ispustio bodove protiv najgoreg tima u Premijer ligi (VIDEO)

Ne cvetaju ruže Đorđu Petroviću na golu Čelsija u poslednje vreme. Srpski golman retko uspeva da napusti utakmicu sa netaknutom mrežom, što mu se ponovilo i u ovom kolu u kome su Plavci remizirali sa poslednjeplasiranim Šefild junajtedom – 2:2 (1:1).

Čelsi je poveo preko Tijaga Silve već u 11. minutu, kada ga je sjajno proigrao iz kornera Konor Galaher, ali je domaćin igrao hrabro i izjednačio sredinom prvog dela.

Petrović je primio nivan i jeftin pogodak, iskosa sa leve strane kada je loše odreagovao u akciji koju je krunisao desni bek Džejden Bogl u 32. minutu.

Čelsi je nekako “otaljavao” posao na ovom meču, a činilo se da će obezbediti pobedu u 66. minutu kada je Noni Madueke sjajno zakucao loptu pod prečku na dodavanje Kola Palmera.

Trener Poketino je onda napravio glupost, izveo ubedljivo najboljeg igrača Palmera iz igre, a Oštrice mic po mic pripremale iznenađenje.

Ono je usledilo u 93. minutu preko Olija Mekburnija koji je šokirao navijače Čelsija i drugi put na meču matirao Petrovića za novu glavobolju Poketina. Ispuštena su dva važna boda protiv tima koji nema šanse da ostane u Premijer ligi.

Totenhem zgromio Šumare

U poslednjem meču 32. kola Totenhem je savladao Notingem Forest na svom terenu sa 3:1 i učvrstio se na četvrtom mestu kao putnik u Ligu šampiona, posle kiksa Aston Vile.

Gosti su pružili jak otpor u prvom poluvremenu. Posle vodećeg pogotka Sparsa, koji je bio autogol Murilja u 15. minutu, uspeli su da uzvrate. Ponovo je Kris Vud bio strelac u 27. minutu, na asistenciju Elange.

Rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvreme, ali je do 58. minuta Totenhem završio posao. Prvo je u 53. minutu Miki van den Ven doneo novo vođstvo. Da bi samo pet minuta kasnije još jedan defanzivac Pedro Poro povisio na 3:1. Za veliku pobedu i korak bliže povratku u evropsku elitu.