Kai Haverc, Arsenal-Čelsi; Foto: Beta/AP/Kin Cheung

Petrović se brukao u londonskom derbiju: Čelsi uništen na “Emiratima”, Arsenal još juri titulu

Pisali smo da Dragan Stojković Piksi ima slatke muke pred EURO u Nemačkoj koga će da stavi na gol reprezentacije Srbije. Međutim, čini se da je ove večeri jedno ime otpalo iz konkurencije za “jedinicu”, a to je Đorđe Petrović.

Golman Čelsija je zajedno sa svojim timom doživeo pravu blamažu i debakl od ljutog gradskog rivala, Arsenala. Rezultat na “Emiratima” bio je 5:0 u korist tima Mikela Artete, koji je ponovo prvi na tabeli i silno želi da osvoji šampionsku titulu.

Petrović nije imao kikseve, ali kada jedan čuvar mreže primi pet golova, i to u ovako bitnoj utakmici kakva je londonski derbi, onda to mora da ide i njemu na dušu. Ali, i da ostavi posledice. “Plavci” su deklasirani u svakom segmentu fudbalske igre i to će ih još dugo proganjati u snovima.

Arsenal je gazio rivala nemilice, a golove su redom postizali Leandro Trosard u 4. minutu, Ben Vajt u 52. i 70. i Kaj Haverc u 57. i 65. minutu. Srpski čuvar mreže na golu “plavaca” Đorđe Petrović je, dakle, pet puta kapitulirao, ali je sa nekoliko intervencija sprečio još teži poraz. Ipak, noćne more mu neće zbog toga izmaći, a EURO je praktično iza ugla.

Arsenal vodi na tabeli sa 77 bodova, tri više od Liverpula, koji ima meč manje i četiri više od Mančester Sitija, sa dve utakmice manje.